Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استیضاح ترامپ؛ «جلسه محاکمه من در سنا را فورا برگزار کنید»

استیضاح ترامپ؛ «جلسه محاکمه من در سنا را فورا برگزار کنید»
Copyright AP Photo/Andrew Harnik
Copyright AP Photo/Andrew Harnik
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«دلیل اینکه دموکرات‌ها نمی‌خواهند طرح استیضاح را به سنا بفرستند این است که نمی‌خواهند نه سیاستمدار فاسد و حیله‌گر آدام شیفت، نه افشاگر، نه خبرچین و افشاگر گمنام دوم و نه بایدن‌ها مجبور به شهادت با ادای سوگند شوند.»

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه ضمن انتقاد از تصمیم نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان در جلوگیری از فرستادن طرح دو ماده‌ای استیضاح او به سنای آمریکا، اعلام کرد که خواستار برگزاری هرچه سریع‌تر جلسۀ محاکمه خود در سنای این کشور است.

او در مجموعه پیام‌هایی توییتری نوشت: «پس از آنکه دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان برای من هیچ پروسۀ دادرسی مناسبی برگزار نکردند، نه وکلایی، نه شاهدانی، هیچی؛ حالا می‌خواهند به سنا بگویند که چگونه این محاکمه را برگزار کند. در واقع آنها هیچ چیزی برای اثبات ادعاهایشان ندارند و هرگز چیزی در این باره نشان نداده‌اند. آنها می‌خواهند از این وضعیت خلاص شوند، من یک محاکمه فوری می‌خواهم.»

آقای ترامپ که مطمئن است سنای آمریکا که جمهوریخواهان اکثریت آن را در اختیار دارند هرگز به استیضاح او رای موافق نخواهند داد، در ادامه نوشت: «دموکرات‌های مجلس نمایندگان نتوانستند حتی یک رای از سوی جمهوری‌خواهان برای این فریب استیضاح به دست آورند. جمهوری‌خواهان هرگز اینقدر متحد نبوده‌اند. پرونده‌ای که دموکرات‌ها بسته‌اند آنقدر بد است که آنها حتی نمی‌خواهند با این پرونده به دادگاه بروند.»

دونالد ترامپ در سومین پیامش نیز می‌نویسد: «دلیل اینکه دموکرات‌ها نمی‌خواهند طرح استیضاح را به سنا بفرستند، این است که نمی‌خواهند نه سیاستمدار فاسد و حیله‌گر آدام شیفت، نه افشاگر، نه خبرچین و افشاگر گمنام دوم و نه بایدن‌ها مجبور به شهادت با ادای سوگند شوند.»

این پیام‌های توییتری پس از آن منتشر شد که اکثریت سنا به رهبری میچ مک‌کانل در رسیدن به توافقی با اقلیت دموکرات‌ها به رهبری چاک شومر، در موضوع چگونگی برگزاری محاکمه و استیضاح در سنا ناکام ماندند.

بنا بر اعلام دو سناتور، این دو رهبر مدت ۲۰ دقیقه به‌صورت خصوصی ملاقات کرده‌اند اما گفتگوهای اولیه به دلیل اختلاف نظر دربارۀ زمان انتقال این طرح به سنا و ساختار برگزاری جلسه استیضاح متوقف شده است.

این اختلافات در نهایت باعث شد که تصمیم گیری دربارۀ زمان انتقال طرح استیضاح آقای ترامپ به سنا همچنین چگونگی تشکیل محاکمه او در صحن سنا، به بعد از تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی موکول شود.

انتظار می‌رود که هر دو طرف در جریان این تعطیلات همچنان روی موضوع چگونگی رسیدن به توافقی بین حزبی کار کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ یک مقام اطلاعاتی درگیر در پروندۀ افشاگری «اوکراین گیت» را اخراج کرد

اوکراین برای بررسی هک شدن «بوریسما» به‌دست روسیه از اف‌بی‌آی کمک خواست

شاهد استیضاح حمله توئیتری ترامپ را «بسیار رعب آور» خواند