Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کمیسیون پارلمانی استیضاح ترامپ: «شواهد قاطع» در پرونده جمع‌آوری شده است

پتر ولچ،‌ عضو مجلس نمایندگان آمریکا
پتر ولچ،‌ عضو مجلس نمایندگان آمریکا Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پس از انتشار گزارش رسمی کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، کاخ سفید بلافاصله واکنش نشان داد و با «فریب‌کارانه» خواندن نتایج تحقیقات این پرونده تاکید کرد که هیچ مدرکی بر ضد رئیس جمهوری وجود ندارد.

آگهی

کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات پرونده استیضاح دونالد ترامپ روز سه شنبه با انتشار یک گزارش رسمی از جمع‌آوری «شواهدی قاطع و تعیین کننده» در خصوص «رفتار نامناسب» رئیس جمهوری آمریکا خبر داد.

کمیسیون اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا که مامور نظارت بر تحقیقات مربوط به پرونده استیضاح رئیس جمهوری است در این گزارش آورده است: «بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده و شواهد به دست آمده رئیس جمهور ترامپ شخصا و نیز به واسطه عواملی در داخل و خارج دولت خواستار مداخله یک کشور خارجی برای زمینه‌سازی به نفع کارزار انتخاباتی خود شده است.»

در این گزارش تصریح شده است که رئیس جمهوری انجام تحقیقاتی به نفع کارزار انتخاباتی‌اش را منوط به دعوت رئیس جمهوری اوکراین به کاخ سفید و نیز کمک نظامی به این کشور کرده است. در گزارش کمیسیون پارلمانی مجلس نمایندگان که اغلب اعضای آن را دموکرات‌ها تشکیل می‌دهند همچنین تاکید شده است که رئیس جمهوری آمریکا بر سر تحقیقات این پرونده «مانع‌تراشی» کرده است.

این گزارش درحالی منتشر می‌شود که دونالد ترامپ برای شرکت در نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی،‌ ناتو به لندن سفر کرده است.

کاخ سفید روز یکشنبه گذشته با انتشار بیانیه‌ای ضمن «ناعادلانه» توصیف کردن تحقیقات مربوط به پرونده استیضاح رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده بود که دونالد ترامپ در نخستین جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان برای بررسی این پرونده که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود، شرکت نخواهد کرد.

کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ پیش از این برای تکمیل این پرونده شاهدانی را به شرکت در جلسات استماع به مجلس فراخوانده بود. گوردون ساوندلند، سفیر ایالات متحده آمریکا در اتحادیه اروپا یکی از این افراد بود که هفته گذشته با حضور در جلسه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان بر ضد رئیس جمهوری ایالات متحده شهادت داد.

آقای ساوندلند در این جلسه تصریح کرد که به دستور دونالد ترامپ، برنامه فشار بر اوکراین برای آغاز تحقیقات علیه پسر جو بایدن، نامزد احتمالی حزب دموکرات را آغاز کرده است.

بیشتر بخوانید:

از سوی دیگر پس از انتشار گزارش رسمی کمیسیون پارلمانی ناظر بر تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، کاخ سفید بلافاصله واکنش نشان داد و با «فریب‌کارانه» خواندن نتایج تحقیقات این پرونده تاکید کرد که هیچ مدرکی بر ضد رئیس جمهوری وجود ندارد.

در بیانیه کاخ سفید تصریح شده است که این گزارش تنها «سرخوردگی و یاس» دموکرات‌ها را منعکس می‌کند و آنچه از این متن بر می‌آید به مانند «عبارات متناقض و سردرگم یک وبلاگ‌نویس سطح پایین» است که می کوشد چیزی را که وجود ندارد اثبات کند.

این گزارش قرار است سه‌شنبه شب پس از تصویب در کمیسیون اطلاعاتی مجلس نمایندگان برای آغاز روند حقوقی پرونده و بررسی واقعیت‌های ادعا شده جهت توجیه طرح رسمی اتهام برضد رئیس جمهور تسلیم کمیسیون قضایی مجلس شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدارک تازه‌ در استیضاح ترامپ؛ وکیل ترامپ می‌خواست زلنسکی را ببیند

ترامپ درباره استیضاح کنندگان: قصد براندازی داشتند

بایدن پس از اشتباه گرفتن زلنسکی با پوتین: مصمم به ادامه رقابت هستم و ترامپ را شکست خواهم داد