گراهام: ترامپ درباره سوریه نکاتی گفت که نمی‌دانستم

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
عکس از اسوشیتدپرس
عکس از اسوشیتدپرس

لیندسی گراهام، سناتور ارشد جمهوری‌خواه که به دنبال تصمیم ترامپ برای خروج‌ نیروهای نظامی از سوریه بارها از تصمیم رییس جمهوری آمریکا انتقاد کرده بود، خبر داده که پس از دیدار با دونالد ترامپ درباره تصمیم اخیر او احساس بهتری دارد.

گراهام گفته که ترامپ او را درباره برنامه‌ خروج نیروهای آمریکا از سوریه و تعهداتش در زمینه مبارزه با داعش مطمئن ساخته است. گراهام امروز یکشنبه با دونالد ترامپ در کاخ سفید دیدار داشته است.

ترامپ درباره سوریه نکاتی گفت که نمی‌دانستم

او گفت: «ما درباره سوریه حرف زدیم. او چیزهایی گفت که من نمی‌دانستم و به همین خاطر بعد شنیدن حرف‌های او درباره اینکه بنا داریم در سوریه به کجا برویم، احساس بهتری داشتم.»

گراهام افزود:« ما البته هنوز اختلاف نظرهایی داریم اما باید به شما بگویم که رییس‌جمهوری با قدرت و کوشش زیاد به مسائل مربوط به سوریه و چگونگی خروج نیروهای نظامی آمریکا از خاک سوریه توجه دارند و البته اینکه این تصمیم چطور منافع امنیت ملی ما را تضمین کند.»

ترامپ پیش از این در تویت خود گفته بود که عربستان به جای آمریکا هزینه بازسازی سوریه را تامین می‌کند. او همچنین مذاکراتی در همین زمینه با رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه داشته است. لیندسی گراهام پیش از این به ترامپ هشدار داده بود که کُردها در سوریه برای آمریکا متحدان خوبی بودند و خروج آمریکا از سوریه آنها را در نقطه ضعف قرار خواهد داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بیشتر بخوانید:

سناتور ارشد آمریکایی: تکلیف کُردهای سوریه چه می‌شود؟

واکنش‌ منفی متحدان آمریکا به خروج نیروهای این کشور از سوریه