داعش نیروهای دموکراتیک سوریه را از دیرالزور بیرون کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 داعش نیروهای دموکراتیک سوریه را از دیرالزور بیرون کرد
کپی رایت  عکس از آرشیو رویترز

سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که گروه داعش نیروهای دموکراتیک سوریه را از شرق این کشور و مرزهای عراق بیرون رانده است.

 نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) مورد حمایت واشنگتن قرار دارند. اکثر شبه نظامیان عضو این گروه، کرد هستند. 

استان دیرالزور در شرق رودخانه فرات آخرین پایگاه اعضای نیروهای دموکراتیک در شرق سوریه بوده است.

یکی از فرماندهان نیروهای دموکراتیک سوریه تایید کرد که اعضای این گروه از شهر هیجین در استان دیرالزور سوریه خارج شده‌اند. این نیروها از هفت هفته پیش در تلاش برای بیرون کردن اعضای داعش در این منطقه مرزی با عراق بوده‌اند. در طول این مدت بیش از ۳۰۰ نیروی دموکراتیک سوریه و ۵۰۰ نفر از اعضای داعش در درگیری‌ها بین دو طرف کشته شده‌اند.

یکی از نیروهای دموکراتیک سوریه همچنین به خبرگزاری فرانسه گفت که «طوفان شدید شن» و ناآشنایی با منطقه باعث شکست آن‌ها از جنگجویان داعش شد.

او تصریح کرد: «برخلاف اعضای داعش، نیروهای ما منطقه را نمی‌شناختند و امکان حرکت در شرایطی که میدان دید آن‌ها صفر بود نداشتند.»

این فرمانده همچنین گفته است سلاح‌های سنگین به نیروهایی که در خط مقدم در حال مبارزه هستند ارسال  و قوای نظامی در این منطقه تقویت شده است.

وی گفته است، به محض اینکه نیروهای تازه نفس به منطقه برسند، عملیات نظامی از سر گرفته می‌شود.

از سوی دیگر روز گذشته نیز دیده‌بان حقوق بشر سوریه در خبری گفته بود که اعضای داعش نیمه شب جمعه ۲۶ اکتبر، دست‌کم ۷۰ نفر از نیروهای دموکراتیک سوریه را کشتند. این رقم پیش‌تر ۴۱ تن عنوان شده بود اما دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید که اجساد جدیدی در محل درگیری پیدا شده‌اند.

داعش در هفته‌های گذشته بارها به مقرها و کاروان‌های شبه‌نظامیان حمله کرده است.

نیروهای دموکراتیک سوریه متشکل از کردها، اعراب و آشوریان سوری است که توسط آمریکا حمایت می‌شوند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید