یکی از فرماندهان داعش در سوریه در حمله ائتلاف کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
یکی از فرماندهان داعش در سوریه در حمله ائتلاف کشته شد

یکی از فرماندهان بلندپایه داعش در سوریه در حمله نیروهای ائتلاف کشته شد. برخی رسانه‌ها خبر کشته شدن این مقام داعش در بیایان‌های مرکزی سوریه را شامگاه یکشنبه اعلام کرده بودند.

مقام‌های ائتلاف ضد داعش در سوریه روز دوشنبه ۱۲ آذر ضمن تأیید کشته شدن این رهبر گروه اسلام‌گرای افراطی در سوریه به نام ابوالعمرین گفته‌اند که او در قتل چند اسیر از کشورهای غربی از جمله یک داوطلب کمک‌های بشردوستانه به نام پیتر کاسیگ در نوامبر ۲۰۱۴ دست داشته است.

شین رایان، سخنگوی آمریکایی نیروهای ائتلاف ضد داعش در سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «این رهبر گروه بنیادگرای داعش کشته شده است و اطلاعات تکمیلی پس از بررسی‌های لازم در این زمینه اعلام خواهد شد.»

بیشتر بخوانید:

۱۵ غیرنظامی در حملات هوایی ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در شرق سوریه کشته شدند

دست‌کم ۴۳ نفر در حمله هوایی ائتلاف به رهبری آمریکا در سوریه کشته شدند

سازمان ملل: نشست آستانه برای سوریه بی‌حاصل بود

پیتر کاسیگ یک جوان ۲۶ ساله آمریکایی بود که در سال ۲۰۱۲ به اسلام گرویده و نام خود را به عبدالرحمان تغییر داده بود. گروه داعش اعدام خودسرانه این تبعه آمریکا را واکنشی به اعزام ۳ هزار سرباز آمریکایی به عراق خوانده بود.

نیروهای ائتلاف در سال ۲۰۱۴ به منظور سرکوب گروه داعش که در آن زمان بخش‌های زیادی از عراق و سوریه را در اختیار داشتند، وارد منطقه شدند.

ستیزه‌جویان داعش در عراق تار و مار شده‌اند اما گروه اندکی از آنها در بیابان‌های جنوب شرقی سوریه به ویژه در بادیه همچنان مقاومت می‌کنند و نیروهای ائتلاف به کمک شبه‌نظامیان عرب و کرد در حال نبرد با آنها هستند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید