Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جان بولتون خطاب به ایران: ما را ارباب جهنم می‌خوانید پس اگر با ما در بیافتید جهنم را می‌بینید

جان بولتون خطاب به ایران: ما را ارباب جهنم می‌خوانید پس اگر با ما در بیافتید جهنم را می‌بینید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«بانکها و موسسات مالی باید به دقت مراقب داد و ستد با ایران باشند و از خود بپرسند آیا ارزشش را دارد یا نه؟»

آگهی

جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه شنبه گفت که عملکرد ایالات متحده در مورد تحریم‌های ایران «محکم و تهاجمی خواهد بود» و  واشنگتن «اجازه نخواهد داد اتحادیه اروپا یا هرکس دیگری این تحریم‌ها را تضعیف کند.»

آقای بولتون که در نیویورک و درحاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل سخن می گفت اعلام کرد: «ملاهای تهران ما را شیطان بزرگ و ارباب جهنم می‌خوانند، پس حرف مرا جدی خواهند گرفت که می‌گویم اگر با ما، شرکا و یا متحدان‌مان در بیافتید، اگر به شهروندان ما آسیب بزنید یا همچنان دروغ بگویید، نارو بزنید و تقلب کنید آنوقت جهنم را خواهید دید.»

این در حالی است که روز گذشته نمایندگان چین، روسیه، بریتانیا، فرانسه و ایران به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توافقی را برای ایجاد یک «سازوکار ویژه» امضا کردند؛ سازوکاری که بناست با ایجاد کانال‌هایی قانونی برای انتقال پول صادرات (به ویژه نفتی) ایران تحریم‌های ایالات متحده را کم اثر کند.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

جان بولتون که اتحادیه اروپا را «در حرف قوی و در عمل ضعیف» خوانده بود افزود: «ما ایجاد این سازوکار ویژه را زیر نظر داریم، سازوکاری که هنوز در کار نیست و تاریخ راه‌اندازی آن هم مشخص نشده است. اجازه نمی‌دهیم اروپا یا هیچکس دیگری تحریم‌های ما را دور بزند.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفت ایالات متحده انتظار دارد مشتریان نفت ایران خرید نفت از این کشور را تا موعد آغاز تحریم نفتی آمریکا علیه ایران یعنی ۴ نوامبر قطع کنند.

وی همچنین به بانک‌ها و موسسات مالی جهانی نیز در مورد همکاری با ایران هشدار داد. جان بولتون گفت: «بانک‌ها و موسساتی که خدمات انتقال وجه نظیر سوئیفت ارائه می‌دهند باید به دقت مراقب داد و ستد با ایران باشند و از خود بپرسند آیا ارزشش را دارد یا نه؟»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بولتون: نماینده روسیه درخواستی برای تعلیق تحریم‌های ایران نکرد

جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران