Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست

جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست
جان بولتون: آمریکا در پی تغییر رژیم ایران نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور امنیت ملی کاخ سفید معتقد است که تظاهرات اعتراض آمیز در ایران نه حاصل یک «توطئه» و نه از پیش سازماندهی شده بود.

آگهی

مشاور امنیت ملی کاخ سفید می گوید که آمریکا در پی سرنگونی حکومت ایران نیست و تنها خواهان آن است که این رژیم «تغییر اساسی» در رفتار خود ایجاد کند.

جان بولتون در جریان سفر به اسرائیل در گفتگو با خبرنگاران همچنین به تظاهرات ماه های اخیر در ایران اشاره و بر تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعمال تحریم ها و مجازات های بیشتر بر ضد تهران تاکید کرد.

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص تصریح کرد: «برای صراحت بیشتر باید گفت که سیاست آمریکا تغییر رژیم ایران نیست. ما می خواهیم شاهد تغییر بنیادین در رفتار ایران باشیم.»

آقای بولتون با اشاره به ضعف دراز مدت تهران در مدیریت بحران اقتصادی و نقش آن در به راه افتادن تظاهرات اعتراض آمیز در کشور خاطرنشان کرد مدیریت ناکارآمد اقتصاد در حالی اثرات خود را نشان می دهد که پیشتر به واسطه توافقنامه هسته ای سال ۲۰۱۵ اندکی از تاثیر آن کاسته شده بود.

جان بولتون در این زمینه تصریح کرد: «پس از رد توافقنامه هسته ای، اعمال مجدد تحریم ها و فشار مجدد بر تهران شاهد اثرات عمیقا منفی آن بر روی تهران هستیم.» به گفته آقای بولتون «این فشار بسیار شدید تر از آن چیزی است که پیش بینی می شد.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین معتقد است که تظاهرات اعتراض آمیز در ایران نه حاصل یک «توطئه» و نه از پیش سازماندهی شده بود.

جان بولتون در ادامه یادآور شد که آمریکا حاضر است با رژیم ایران بر سر یک توافق جدید مذاکره کند اما طرف ایرانی نمی خواهد خود را با خواسته های آمریکا منطبق کند. به گفته آقای بولتون، با توجه به شرایط موجود آمریکا فشار حداکثری را بر اعمال خواهد کرد تا تهران هرکز نتواند به سلاح هسته ای عملیاتی دست پیدا کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جان بولتون خطاب به ایران: ما را ارباب جهنم می‌خوانید پس اگر با ما در بیافتید جهنم را می‌بینید

واکنش‌ها به بازگشت تحریم‌ها؛ بولتون: بستن تنگه هرمز بلوف ایران است

بولتون: دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم