گلدن استیت برای دومین سال پیاپی قهرمان ان بی ای شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
دومین قهرمانی پیاپی برای گلدن استیت در ان بی ای
دومین قهرمانی پیاپی برای گلدن استیت در ان بی ای

گلدن استیت با برتری قاطعانه مقابل کلیولند و ستاره نامدارش لبرون جیمز، برای سومین بار طی چهار سال گذشته عنوان قهرمانی رقابت ها لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا، ان بی ای را از آن خود کرد.

واریرزها که جمعه شب با روحیه مضاعف از سه برد متوالی در فینال در «کویکن لونز آرنا»، استادیوم خانگی کلیولند به میدان رفته بودند، در چهارمین مصاف نیز برتری مطلق خود را بر حریف حفظ کردند و در پایان با کسب پیروزی تحقیر کننده ۱۰۸ بر ۸۵ برای دومین سال متوالی و سومین بار طی چهار سال گذشته به عنوان قهرمانی این رقابت ها دست یافتند.

لبرون جیمز ستاره کلیولند برغم دادن ۸ پاس تعیین کننده،انجام ۷ ریباند و کسب ۲۳ امتیاز نتوانست در این دیدار کمک شایانی به تیم اش بکند و در پایان نیز اعلام کرد در سه بازی اخیر فینال مقابل گلدن استیت با آسیب دیدگی شدید از ناحیه دست به میدان رفته بود.

لبرون جیمز، ستاره کلیولند

گفته می شود این آخرین حضور جیمز در کلیولند کاوالیرز بود و وی در رقابت های فصل بعد با پیراهن تیم دیگری به میدان بازخواهد گشت.

در آنسو، استفن کری، ستاره نامدار گلدن استیت عملکرد درخشانی از خود به جای گذاشت. پوینت گارد ۱ متر و ۹۰ سانتی متری گلدن استیت در چهارمین فینال رقابت های فصل ان بی ای، با ۶ ریباند، ۴ پاس تعیین کننده و کسب ۳۷ امتیاز نقش به سزائی در برتری تیم اش داشت.

گلدن استیت ششمین عنوان قهرمانی در رقابت های ان بی ای را اینبار با «سوئیپ» یا پیروزی چهار بر صفر مقابل کلیولند کاوالیرز در دیدارهای فینال بدست آورد.