Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

فعالان ضد فاشیست در پایتخت ایتالیا تظاهرات کردند

  فعالان ضد فاشیست در پایتخت ایتالیا تظاهرات کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اتحاد حزب راست افراطی Fratelli d’Italia (برادران ایتالیا) با حزب «به پیش ایتالیا»، جریان اصلی راست این کشور به رهبری سیلویو برلوسکونی، در حال حاضر در صدر آخرین نظرسنجی های انجام شده برای انتخابات پارلمانی چهارم مارس در این کشور قرار دارند.

آگهی

هزاران تن از ساکنان رم بعد از ظهر شنبه به دعوت چپگرایان ایتالیا و در مخالفت با فاشیسم دست به تظاهرات زدند.

این درحالیست که ماتئو سالوینی، نامزد اصلی جناح راست افراطی برای انتخابات قانونگذاری چهارم مارس در همین روز بیش از پانزده هزار نفر را برای حمایت از خود در شهر میلان گرد هم آورد.

تظاهرات ضد فاشیسم در رم که به دعوت «انجمن ملی حامیان ایتالیا» شکل گرفته بود در هوایی بارانی و جوی آرام برگزار شد و پرچم های سرخ و سبز سندیکاهای کارگری در بین جمعیت معترض موج می زد. رسانه ها در عین حال از درگیری پراکنده میان گروهی دیگر از تظاهرکنندگان و پلیس در شهر پایتخت خبرداده اند.

ریتا سولو، فعال پنجاه ساله یکی از سندیکاهای کارگری که برای شرکت در این تظاهرات از ساردینیا خود را به پایتخت رسانده بود در گفتگو با خبرنگاران حاضر در محل «مخالفت با فاشیسم» را انگیزه اصلی خود برای حضور در این تجمع اعتراضی اعلام کرد و گفت: «در برحه کنونی نشانه های زیادی از این جریان ناسالم همه جا دیده می شود و باید به گونه ای عمل کرد که شاهد بازگشت چنین جریانی نباشیم.»

جدا از تظاهرات بر ضد فاشیسم و نژادپرستی، شهر رم روز شنبه محل برگزاری دو تجمع دیگر اعتراضی در زمینه اصلاح قانون کار بود که برای کنترل امنیت این تظاهرات بیش از سه هزار نیروی پلیس ایتالیا بسیج شده بودند.

پائولو جنتیلونی، نخست وزیر ایتالیا و ماتئو رنتسی، نخست وزیر سابق ایتالیا که هدایت کارزار انتخاباتی حزب دمکرات حاکم بر این کشور را بر عهده دارد از جمله شخصیت های سیاسی و سرشناس حاضر در این تظاهرات بودند.

به گزارش یک منبع پلیس در میلان همزمان پانزده هزار تن برای حمایت از کارزار انتخاباتی ماتئو سالوینی، رئیس جریان راست افراطی «لیگ شمال» که از متحدان جبهه ملی فرانسه است مقابل کلیسای بزرگ این شهر تجمع کردند. 

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست

بر اساس گزارش های منتشر شده، ساعاتی پیش از برپایی این تجمع انتخاباتی صدها تن از مخالفان فاشیسم که در میان آنها جوانانی با پرچم های حزب کمونیست دیده می شدند در اعتراض به میتینگ انتخاباتی آقای سالوینی و دیگر تجمع برگزار شده در صبح شنبه توسط حامیان Fratelli d’Italia، دیگر حزب راست افراطی فعال در این کشور، دست به تظاهرات زده بودند. این تظاهرات به درگیری با نیروهای پلیس انجامید.

اتحاد حزب راست افراطی Fratelli d’Italia (برادران ایتالیا) با حزب «به پیش ایتالیا»، جریان اصلی راست این کشور به رهبری سیلویو برلوسکونی، در حال حاضر در صدر آخرین نظرسنجی های انجام شده برای انتخابات پارلمانی چهارم مارس در این کشور قرار دارند.

حوادث خشونت آمیز که منشا آنها تقابل فعالان ضد فاشیست و هواداران راست افراطی گزارش شده از چند هفته پیش و در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی در این کشور افزایش یافته است.

آخرین مورد از اقدام های خشونت آمیز به روز سوم فوریه باز می گردد که یک فعال اتحادیه راست افراطی در اقدامی نژادپرستانه به سوی تعدادی آفریقایی تبار آتش گشود. در جریان این تیراندازی دست کم شش مهاجر آفریقایی زخمی شدند.

بیشتر بخوانید: ایتالیا؛ دست‌کم چهار مجروح در پی تیراندازی به سوی عابران در شهر «ماچِراتا»

بیشتر بخوانید: درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا نسل دوم مهاجران چینی در ایتالیا خواهان تابعیت نیستند؟

درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی

آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست