درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی

در آستانه انتخابات چهارم مارس در ایتالیا، نیروهای پلیس با معترضان چپ افراطی در تظاهراتی بر علیه حزب نئونازی در شهر تورین درگیر شدند.

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست

ده ها معترض ضد فاشیست سعی در شکست حلقه پلیس برای دست یافتن به محل برگزاری اجماع حزب راست فراطی به نام «کازاپاند» بودند. پلیس ضد شورش با شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آب پاش معترضان را در نهایت متفرق کرد.

اما اعضای دو حزب افراطی چپ و راست توانستند در مکانی دورتر از محل برگزاری رو در روی یکدیگر قرار بگیرند و به سوی هم ترقه و شیشه پرتاپ کنند. اعضای حزب افراطی چپ پرچمی با شعار «تورین ضد فاشیست» را در دست داشتند. پلیس با شلیک گازاشک آور معترضان را پراکنده کرد.

حزب راست افراطی «کازاپاند» در انتخابات ماه نوامبر گذشته موفق شد تا ۹ درصد آرا را در انتخابات شهرداری ها بدست آورد اما این حزب تا به حال نتوانسته است در انتخابات پارلمانی موفقیتی کسب کند.

درگیرهای خشونت آمیز در ماه های گذشته در آستانه انتخابات نگرانی سیاست مداران و مطبوعات ایتالیایی را برانگیخته است. آنها نگران بازگشت خشونت در عرصه سیاست هستند. دهه هفتاد و هشتاد میلادی در ایتالیا به خاطر قتل ها و بمب گذاری های سیاسی به نام «سال‌های سربی» شناخته می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید