Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی

درگیری خشونت آمیز نیروهای پلیس ایتالیا با معترضان چپ افراطی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده ها معترض ضد فاشیست سعی در شکست حلقه پلیس برای دست یافتن به محل برگزاری اجماع حزب راست فراطی به نام «کازاپاند» بودند. اما پلیس ضد شورش با شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آب پاش معترضان را متفرق کرد.

آگهی

در آستانه انتخابات چهارم مارس در ایتالیا، نیروهای پلیس با معترضان چپ افراطی در تظاهراتی بر علیه حزب نئونازی در شهر تورین درگیر شدند.

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست

ده ها معترض ضد فاشیست سعی در شکست حلقه پلیس برای دست یافتن به محل برگزاری اجماع حزب راست فراطی به نام «کازاپاند» بودند. پلیس ضد شورش با شلیک گاز اشک آور و استفاده از ماشین آب پاش معترضان را در نهایت متفرق کرد.

اما اعضای دو حزب افراطی چپ و راست توانستند در مکانی دورتر از محل برگزاری رو در روی یکدیگر قرار بگیرند و به سوی هم ترقه و شیشه پرتاپ کنند. اعضای حزب افراطی چپ پرچمی با شعار «تورین ضد فاشیست» را در دست داشتند. پلیس با شلیک گازاشک آور معترضان را پراکنده کرد.

حزب راست افراطی «کازاپاند» در انتخابات ماه نوامبر گذشته موفق شد تا ۹ درصد آرا را در انتخابات شهرداری ها بدست آورد اما این حزب تا به حال نتوانسته است در انتخابات پارلمانی موفقیتی کسب کند.

درگیرهای خشونت آمیز در ماه های گذشته در آستانه انتخابات نگرانی سیاست مداران و مطبوعات ایتالیایی را برانگیخته است. آنها نگران بازگشت خشونت در عرصه سیاست هستند. دهه هفتاد و هشتاد میلادی در ایتالیا به خاطر قتل ها و بمب گذاری های سیاسی به نام «سال‌های سربی» شناخته می شود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس ایتالیا پاکت حاوی گلوله‌ را که برای پاپ ارسال شده بود کشف کرد

فعالان ضد فاشیست در پایتخت ایتالیا تظاهرات کردند

پوپولیسم و اهمیت انتخابات ایتالیا برای اتحادیه اروپا