Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رالی داکار؛ پیروزی نهایی کارلوس سنز پس از یکهفته صدرنشینی

رالی داکار؛ پیروزی نهایی کارلوس سنز پس از یکهفته صدرنشینی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ناصر العطیه و جینیل دی ویلیرز در جدول کلی مسابقات بخش اتوموبیل پس از کارلوس سنز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

آگهی

کارلوس سنز، راننده اسپانیایی تیم «پژو» فاتح چهلمین دوره از رقابت های رالی داکار در بخش اتوموبیل شد.

این راننده پنجاه و پنج ساله که از یکهفته پیش صدرجدول کلی را در اختیار داشت روز شنبه در پایان چهاردهمین و آخرین مرحله از این رقابت ها در کوردوبای آرژانتین توانست برغم قرار گرفتن در مکان نهم،  در مجموع جایگاه خود در صدر جدول کلی را حفظ کند و به مقام قهرمانی دست یابد.

جینیل دی ویلیرز راننده اهل آفریقای جنوبی از تیم «تویوتا»، استفان پترانسل راننده فرانسوی تیم «پژو» و ناصر العطیه قطری، دیگر راننده تیم «تویوتا» مکان های اول تا سوم مرحله چهاردهم را به خود اختصاص دادند.

بدین ترتیب ناصر العطیه و جینیل دی ویلیرز در جدول کلی مسابقات بخش اتوموبیل پس از کارلوس سنز به ترتیب در جایگاه دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش موتور کوین بناویدس آرژانتینی مکان نخست مرحله چهاردهم را کسب کرد اما در نهایت این ماتیاس والکنر، راننده اتریشی تیم «کی تی ام» بود که توانست برای نخستین بار فاتح این رقابت ها شود.

این راننده سی و یک ساله که سال گذشته مکان دوم رده بندی کلی بخش موتور را از آن خود کرده بود در رقابتهای امسال عملکردی درخشان داشت و به عنوان نخستین ورزشکار اتریشی فاتح این مسابقات شد. او از روز ششم ژانویه، زمان استارت رقابت ها تاکنون همواره در بین شش نفر برتر قرار داشت.

در جدول کلی رقابت های بخش موتور کوین بناویدس آرژانتینی از تیم «هوندا» و توبی پرایس، راننده استرالیایی تیم «کی تی ام» به ترتیب در مکان دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش کامیون نیز ادوارد نیکولوف روس از تیم کاماز برای سومین بار و دومین سال پیاپی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«تروریستی بودن» انفجار در حاشیه رالی داکار در عربستان سعودی؛ فرانسه تحقیق می‌کند

رونمایی از چهلمین دوره مسابقات رالی داکار؛ از لیما تا کوردوبا

پیروزی نوویل در مسابقات رالیِ کاتالونیا؛ اوژیه صدرنشین باقی ماند