Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیروزی نوویل در مسابقات رالیِ کاتالونیا؛ اوژیه صدرنشین باقی ماند

تیه‌ری نوویل و کمک‌اش پس از پیروزی در رالی‌ِ کاتالونیا
تیه‌ری نوویل و کمک‌اش پس از پیروزی در رالی‌ِ کاتالونیا Copyright فرانس‌پرس
Copyright فرانس‌پرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سباستین اوژیه فرانسوی به رغم قرار گرفتن در مکان چهارم مسابقات رالیِ کاتالونیا همچنان در صدر جدول کلی مسابقات فصل قرار دارد و از او به عنوان بخت اصلی قهرمانی رقابت‌های جهانی رالی امسال نام برده می‌شود.

آگهی

تیه‌ری نوویل، راننده بلژیکی تیم هیوندا روز یکشنبه موفق شد در آخرین مرحله از رقابت‌های اتوموبیل‌رانی رالی اسپانیا پیشتازی خود را نسبت به دیگر رقبا حفظ کند و در نهایت با ثبت بهترین رکورد زمانی فاتح این مسابقات شود.

نوویل که پنج نایب قهرمانی جهان را در کارنامه دارد و هرگز بر سکوی نخست مسابقات جهانی رالی نایستاده با فتح رالی اسپانیا به پانزدهمین پیروزی خود در این مسابقات دست یافت.

راننده بلژیکی تیم هیوندا که از جمعه بعد از ظهر پیشتازی در کاتالونیا را نسبه به دیگر رقبا حفظ کرده بود این برتری را روز یکشنبه در مرحله پایانی نیز حفظ کرد و در نهایت فاتح این مسابقات شد.

نوویل بدین ترتیب با ثبت زمان ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه و یازده ثانیه به ترتیب بالاتر از الفین ایوانس بریتانیایی از تیم تویوتا، دنی سوردو کار‌ِرا، راننده اسپانیایی تیم هیوندایی و سباستین اوژیهِ فرانسوی از تیم تویوتا در مکان نخست قرار گرفت.

AFP
سکوی قهرمانی مسابقات رالی کاتالونیاAFP

سباستین اوژیه فرانسوی به رغم قرار گرفتن در مکان چهارم مسابقات رالیِ کاتالونیا همچنان در صدر جدول کلی مسابقات فصل قرار دارد و از او به عنوان بخت اصلی قهرمانی رقابت‌های جهانی رالی امسال نام برده می‌شود.

اوژیه پیش از رالیِ کاتالونیا با ۲۴ امتیاز اختلاف نسب به ایوانس، نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده‌اش در صدر جدول کلی قرار داشت اما این اختلاف پس از مسابقات اسپانیا به ۱۷ امتیاز کاهش پیدا کرد.

ایوانس با ۱۸۷ امتیاز و نوویل نیز با ۱۵۹ امتیاز هم‌اکنون به ترتیب پایین‌تر از اوژیه در مکان‌های دوم و سوم جدول کلی مسابقات قرار گرفته‌اند.

آخرین مرحله از مسابقات رالی قهرمانی جهان در سال جاری ماه نوامبر در ایتالیا برگزار می‌شود و اوژیه این بخت را دارد که در این دور از مسابقات با حفظ جایگاه خود برای هشتمین بار عنوان نخست جهانی را از آن خود کند.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خودروهای کلاسیک قدیمی در رالی هزار کیلومتری استونی شرکت می‌کنند

اتوموبیلرانی؛ اوژیه برای پنجمین بار فاتح رالی مکزیک شد

رالی آفریقا اکو ریس: واسیلیف و سِلا صدرنشینان جدول کلی بخش اتوموبیل و موتور