Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

محسنی اژه ای خطاب به خبرنگاران: اخباری که منعکس می کنید هدفمند باشد

محسنی اژه ای خطاب به خبرنگاران: اخباری که منعکس می کنید هدفمند باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

غلامحسین محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در نشست روز چهارشنبه خود با رسانه ها گفت که خبرنگاران می توانند در جامعه هم مفید و هم مضر باشند.

محسنی اژه ای با اشاره به اینکه اگر خبرنگاران می خواهند در راه خود موفق باشند باید هوای نفس خود را کنترل کنند، افزود: «می‌توانید موجب آرامش جامعه باشید و مفاسد را افشا کنید و هم بازدارنده آنها باشید و حتی در صورت بروز مفاسد در جهت برخورد با آنها نیز می‌توانید موثر باشید. به سبب کار شما اطمینان در جامعه تقویت می‌شود. همچنین اعمال و رفتار شما می‌تواند باعث اختلاف و ناهنجاری در جامعه بشود و آن را دامن بزند.»

توصیه های محسنی اژه ای به رونامه نگاران
https://t.co/od6R357×1C

— shafiei saeed (@saeedshafiei1) March 15, 2017

سخنگوی قوه قضائیه همچنین از خبرنگاران خواست که خبرهایشان هدفمند باشد و مسائل را نه به بطور مقطعی بلکه تا انتهای کار پیگیری کنند تا برای جامعه نفعی در بر داشته باشد . وی افزود: «خوب نیست هر مطلبی که به دست می‌آورید، بگویید. ببنید که آیا این خبر شما را به هدفتان نزدیک می‌کند یا شما را از آن هدف دور می کند. بی هدف بودن بد است و نه تنها ضرر اخروی دارد بلکه باعث زیان در دنیا می‌شود.» محسنی اژه ای همچنین با اشاره به اینکه کار خبرنگاران سخت است و احتمال خطا وجود دارد افزود: «ما نباید توقع داشته باشیم که صددرصد کار شما بدون خطا باشد. شما باید در انتقال اخبار سرعت را رعایت کنید و همچنین محکم و منصف باشید. کارهای خوب را هم بگویید و همه‌اش به دنبال نقایص نباشید اما در این راه انصاف را رعایت کنید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند

گزارشگر ویژه سازمان ملل: کشتار دهه شصت ممکن است «نسل کشی» قلمداد شود اما جنایات ایران فراتر است

بیانیه سه کشور اروپایی در محکومیت گام‌‌های هسته‌ای ایران؛ تهران بیانیه گروه ۷ را «مغرضانه» خواند