Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسه با محکوم کردن «سیاست گروگان‌گیری دولت ایران»: اتهامات پوچ و دادگاه‌ها نمایشی هستند

پرچم فرانسه در پشت سیم خاردار، عکس تزیینی است
پرچم فرانسه در پشت سیم خاردار، عکس تزیینی است Copyright REMY GABALDA/AP
Copyright REMY GABALDA/AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فرانسه در بیانیه‌ای که در نوع خود از سوی یک دولت غربی نادر به حساب می‌آید، گروگان‌گیری توسط دولت ایران را باج‌گیری برای گرفتن امتیاز از غرب خواند و آن را محکوم کرد.

آگهی

فرانسه در بیانیه‌ای در نوع خود از سوی یک دولت غربی نادر به حساب می‌آید، گروگان‌گیری توسط ایران را به عنوان باج‌گیری برای گرفتن امتیاز از غرب محکوم کرد. پاریس خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط ۴ شهروند فرانسوی در ایران شد.

فرانسه روز سه‌شنبه، 7 مه (۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۳)، ایران را به استفاده از سیاست گروگان‌گیری و باج‌گیری دولتی متهم کرد و خواستار آزادی یک زوج فرانسوی که از دو سال گذشته در زندان هستند، شد.

کسانی که خواهان آزادی این افراد از ایران هستند مدت‌هاست که این کشور را به داشتن یک راهبرد عامدانه در زمینه گروگان‌گیری با هدف گرفتن امتیاز از غرب متهم می‌کنند، اما به ندرت پیش آمده است که یک دولت غربی چنین بیانیه‌ای شدیدالحنی داشته باشد.

وزارت امور خارجه فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «فرانسه این سیاست گروگان‌گیری دولتی و باج‌گیری مداوم مقامات ایرانی را محکوم می‌کند.» در این بیانیه آمده است: «فرانسه بر تقاضای خود برای آزادی فوری و بدون قید و شرط آنها تاکید می‌کند.»

در ادامه این بیانیه ذکر شده است: «ما همچنین به تمام دیگر گروگان‌های اروپایی زندانی در ایران فکر می‌کنیم که در رابطه با اتهامات پوچی که علیه آنها در دادگاه‌های نمایشی مطرح شده، بی‌گناه هستند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش اسرائیل به سفر احمدی‌نژاد به مجارستان؛ دانشگاه ملی بوداپست پاسخی به درخواست یورونیوز نداد

لویی آرنو، فرانسوی زندانی در ایران «بدون حضور وکلایش» به ۵ سال زندان محکوم شد

اتباع فرانسوی در زندان‌های ایران؛ ۱۸ ماه بازداشت، سیسیل کوهلر را خسته و ناامید کرده است