نگرانی سازمان جهانی بهداشت از بمباران هوایی بیمارستانها در شهرهای سوریه

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نگرانی سازمان جهانی بهداشت از بمباران هوایی بیمارستانها در شهرهای سوریه

در پی حملات هوایی به بخش های تحت کنترل مخالفان بشار اسد در شهر حلب به گفته پزشکان و کارکنان امداد، در دو روز گذشته دست کم ۳۲ نفر کشته شدند.

با وجود انکار دولت های سوریه و روسیه، از روز دوشنبه در حملات هوایی در شهرهای مختلف، چندین بیمارستان، مرکز درمانی و مرکز اهدای خون هدف بمباران هوایی قرار گرفتند.

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در این مورد گفت: «ادامه هدف قرار دادن مراکز درمانی در سوریه بسیار تکان دهنده است. تنها امسال ۱۲۶ حمله به مراکز درمانی از سوی سازمان جهانی بهداشت ثبت شده است.»

دولت روسیه با رد دخالت در بمباران هوایی بیمارستان ها، خود را متعهد بر توقف حملات هوایی حلب دانسته است. این در حالی است که هواپیماهای روسیه حملات هوایی خود در مناطق دیگر سوریه از جمله ادلب و حمص را متوقف نکرده اند.

از روز سه شنبه پانزدهم نوامبر، حملات ارتش بشار اسد و متحدانش در مناطق درگیری در سوریه شدت گرفته است. برخی گزارش ها حاکی از عملیاتی شدن توان نظامی ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» روسیه در درگیری ها است.

حلب یکی از کانون های اصلی درگیری میان دولت سوریه و مخالفان در پنج سال گذشته بوده است. میزان ویرانی ها، آوارگان و کشته شده های این جنگ، هر روز بر نگرانی سازمانهای مدافع حقوق بشر می افزاید.