دوناوان بیلی دونده پاره وقتی که در المپیک رکورد زد

دوناوان بیلی دونده پاره وقتی که در المپیک رکورد زد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فدراسیون بین المللی دوومیدانی چهارشنبه نام برترین دوومیدانی کار جهان در سال گذشته را اعلام خواهد کرد و بی تردید در میان نامها اوسین بولت اسطوره ای قرار دارد.

آگهی

فدراسیون بین المللی دوومیدانی چهارشنبه نام برترین دوومیدانی کار جهان در سال گذشته را اعلام خواهد کرد و بی تردید در میان نامها اوسین بولت اسطوره ای قرار دارد. نه مدال المپیک و بیش از ۱۰ بار رکود شکنی در جهان از او یک اسطوره ساخته است.

در همین راستا خبرنگار ما با دوناوان بیلی اسطوره کانادایی دوومیدانی گفتگو کرده است.

یورونیوز: جایی خواندم شما از سال ۱۹۹۱ نیمه وقت در رقابتهای دوومیدانی ۱۰۰ متر شرکت می کردید اما تنها در سال ۹۴ بود که بطور جدی وارد رقابتها شدید. همزمان کارگزار مالی هم بودید. آیا واقعیت دارد؟

دوناوان بیلی: بله، بله. پس از اتمام دوران دبیرستان وارد دنیای تجارت شدم. اما در مدرسه بطور جدی در تمرینات و مسابقات دوومیدانی شرکت می کردم. اما همیشه نگاهم به ورزش یک تفریح پاره وقت بود و هیچگاه نگاه جدی به ورزش نداشتم.

یورونیوز: این گفته ها نشان می دهد که تنها طی دو سال تلاش جدی موفق شدید دو مدال طلای المیپک بگیرید و رکورد ۱۰۰ متر را بشکنید. به نظرتان، این موضوع نشان نمی دهد که جدای از تمرینات و جدی بودن آن شما یک استعداد طبیعی و خدادادی دارید؟

دوناوان بیلی: در تمام ورزشها استعداد اهمیت دارد و من هم ژن خوبم را مدیون پدر و مادرم هستم. من را شرمنده می کنید. قطعا این موضوع مهم است اما یادمان نرود از کودکی بسکتبال بازی می کردم و دوومیدانی هم همین طور. در واقع می توان گفت که پیش از ورزش حرفه ای در مقابل تلویزیون ننشسته بودم. سالها سخت ورزش کردم.

یورونیوز: درباره استعداد حرف زدیم. رکورد صد متر المپیک آتلانتای شما توسط اوسین بولت شکست شد. رمز پیروزیهای او چیست. چگونه امکان دارد شما این گونه سریعتر از بقیه بدوید و رکورد بزنید و با لبخند به رقیب و دوربینها نیم نگاهی داشته باشید؟

دوناوان بیلی: او هم شانس استعداد خدادادی دارد. البته بلند تر از دیگر رقبا و رکوردداران قبلی نیز است. یک نکته دیگر که بسیاری فراموش می کنند زمانی که می خندید و اعصاب آرام دارید این موضوع کمک می کند سریعتر بدوید.

یورونیوز: به نظرتان پس از کناره گیری بولت چه کسی می تواند بهترین جانشین او باشد؟

دوناوان بیلی: خوب، ابتدا باید بگوییم که جای او کاملا خالی خواهد شد. جای خالی او پس از بازنشستگی را حس خواهیم کرد. اما شخصا عملکرد آنجلودی گراس کانادایی را دوست دارم. باید بگویم شخصا امیدوارم او موفقیتهای مهمی بدست آورد. او هموطن من نیز هست.

یورونیوز: او ورزشکار مورد نظر شماست؟

دوناوان بیلی: البته او بهترین دوومیدانی کار در صورت نبود بولت است. من به او و توانایی هایش اطمینان دارم. اما در پایان روز می دانید در هر ساعت یک دونده دوهای سرعت در جاماییکا بدنیا می آید.

یورونیوز: آیا همچنان امکان دارد تا رکورد دوهای صد متر و دویست متر شکسته شوند؟

دوناوان بیلی: فکر می کنم تنها اگر نامتان بولت باشد می توانید رکورد را بشکنید. اما جدا چرا که نه؟ اما معتقدم رکوردهای فعلی مدتها پابرجا خواهند ماند چرا که رکوردهای نابغه ای چون بولت هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

اعضای فدراسیون فوتبال عربستان رونالدو را به‌خاطر حرکتی «تحریک‌آمیز» جریمه و محروم کردند