ایرفرانس گزارش درباره «خرابکاری» کارکنان این شرکت را تکذیب کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ایرفرانس گزارش درباره «خرابکاری» کارکنان این شرکت را تکذیب کرد

شرکت هواپیمایی ایرفرانس، گزارشهای منتشرشده مبنی بر این که شماری از کارکنان این شرکت تلاش کرده اند به عمد امنیت هواپیماهای این شرکت را به خطر بیاندازند تکذیب کرد.

ایرفرانس در بیانیه ای که منتشر کرده اعلام کرده است که هیچ فعالیت خرابکارانه ای در پروازهای تجاری این شرکت شناسایی نشده است و گزارشهای منتشر شده بر اساس شایعات بی اساس است.

یک هفته نامه طنز فرانسوی پیش تر گزارش کرده بود که سازمانهای اطلاعاتی فرانسه نسبت به وقوع عملیات خرابکارانه توسط کارکنان ایرفرانس آگاه شده اند. این هفته نامه از قول یک منبع خبری در نهادهای اطلاعاتی فرانسه که نامش را اعلام نکرده گزارش کرده است که ده نفر در این رابطه تحت نظر هستند.

بنا به این گزارش، هواپیماهایی که از فرودگاه شارل دوگل پاریس برخاسته اند، هدف این عملیات بوده اند که توسط کارکنانی صورت گرفته است که به قول این نشریه «تندرو» شده اند. اصطلاح تندرو معمولا درباره افرادی به کار برده می شود که به گروه های افراطی اسلامی نزدیک هستند.

یکی از این اقدامات، قطع کردن عمدی ارتباط بین تقویت کننده موتور هواپیما و کابین خلبان بوده است که خلبان پیش از پرواز، متوجه این نقص فنی شده بود.