Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

کاروان کمک های انساندوستانه، هدف حملات هوایی در حلب

کاروان کمک های انساندوستانه، هدف حملات هوایی در حلب
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تنها چند ساعت پس از پایان دادن به آتش بس در سوریه توسط نیروهای بشار اسد، یک کاروان کمک های انساندوستانه که رهسپار شهر عروم الکبری در غرب استان حلب بود هدف حملات هوایی قرار…

آگهی

تنها چند ساعت پس از پایان دادن به آتش بس در سوریه توسط نیروهای بشار اسد، یک کاروان کمک های انساندوستانه که رهسپار شهر عروم الکبری در غرب استان حلب بود هدف حملات هوایی قرار گرفت.

در پی آن علاوه بر نابود شدن بخش قابل توجهی از این کمک ها ۱۲ نفر از جمله تعدادی از اعضای هلال احمر سوریه کشته و شماری نیز زخمی شدند.

یکی از امدادگران که عصر دوشنبه حادثه را از نزدیک دیده است، می گوید: «اینجا انبار هلال احمر سوریه است. بیرون از این انبار ۲۰ کامیون پر از مواد غذایی، دارو، پتو و وسایل مورد نیاز کودکان وجود داشت. اما عصر روز ۱۹ سپتامبر، هلیکوپترهای رژیم با چهار بمب این مکان را هدف قرار دادند. گروهی از مرکز دفاع از غیرنظامیان عروم برای نجات دادن زخمی ها به اینجا آمدند اما رژیم سوریه دوباره این مکان را هدف قرار داد.»

اگرچه این شاهد عینی، دولت بشار اسد را عامل این حملات هوایی می داند اما هنوز مشخص نیست که این حملات هوایی توسط ارتش سوریه انجام شده است یا نظامیان روسیه.

گفته می شود علاوه بر انبار، دستکم هشت کامیون کمک های انساندوستانه کاملا نابود شده اند.

روز دوشنبه و پیش از وقوع این حملات، جان کری وزیر خارجه آمریکا در نیویورک در زمینه احتمال دستیابی به صلح در سوریه گفته بود: «مساله مهم این است که روسیه بشار اسد را کنترل کند. یعنی کسی را که همچنان به بمباران های بی رویه، از جمله بمباران کاروان های کمک های انساندوستانه ادامه می دهد. بهتر است صبر کنیم و واقعیت ها را ببینیم. ابتدا باید ببینیم که کجا هستیم و سپس قضاوت کنیم.»

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه پس از پایان آتش بس، دستکم چهل حمله هوایی، حلب و مناطق اطراف آن را هدف قرار داده است که در پی آن، دستکم ۳۰ نفر از ساکنان این مناطق نیز کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ارتش سوریه پایان آتش بس را اعلام کرد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق