ارتش سوریه پایان آتش بس را اعلام کرد

ارتش سوریه پایان آتش بس را اعلام کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی تمدید نشدن آتش بس در سوریه، غیرنظامیان حلب و حمص روز دوشنبه شاهد درگیری هایی پراکنده بودند.

آگهی

در پی تمدید نشدن آتش بس در سوریه، غیرنظامیان حلب و حمص روز دوشنبه شاهد درگیری هایی پراکنده بودند.

ارتش سوریه نیز «خاتمه آتش بس» را اعلام کرده است. پیش تر در حالی که آتش بس یک هفته ای پس از ساعت ۱۲ نیمه شب یکشنبه به طور رسمی تمدید نشد، ارتش سوریه از تصمیم به توقف چند ساعته عملیاتش خبر داده بود.

سوریه، ایالات متحده آمریکا را به دلیل حمله هوایی روز یکشنبه به مواضع ارتش سرزنش کرده است. بشار جعفری، سفیر دائم این کشور در سازمان ملل متحد در حاشیه هفدهمین نشست سران غیرمتعهدها این حمله را «تائیدی بر ارتباط آمریکا و داعش» خواند.

در این حمله هوایی دو جنگنده اف-۱۶ دانمارک و یک جنگنده استرالیایی شرکت داشتند.

در همین حال سانا، خبرگزاری دولت سوریه به نقل از منابع ارتش این کشور مدعی شد که گروه های مسلح طی ۲۴ ساعت ۳۲ بار آتش بس را نقض کرده اند. از سوی دیگر شورشیان مسلح نیز ارتش بشار اسد را به نقض آتش بس متهم کرده اند. این جدال در حالی است که بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ۲۷۰ هزار تن از شهروندان حلب بدون غذا، آب آشامیدنی، دارو و سرپناهی مناسب مانده اند.

توافق روسیه و آمریکا بر سر برقراری آتش بس در سوریه از دوشنبه هفته گذشته آغاز شد. هدف از این آتش بس ارسال کمک های بشردوستانه به غیرنظامیان در شرق شهر تحت محاصره حلب بود که امکان آن فراهم نشد.

از سویی دیگر حسین جابری انصاری، معاون عربی و آفریقای وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست «کمیته مشترک سیاسی ایران و سوریه» وارد دمشق شده است. خبرگزاری های ایران می گویند که قرار است این مقام دولت ایران با بشار اسد، رئیس جمهوری و مقامات عالی رتبه سوریه دیدار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟