علم‌الهدی: مشهد شهر عیاشی و کنسرت نیست

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Jafari
علم‌الهدی: مشهد شهر عیاشی و کنسرت نیست

احمد علم الهدی امام جمعه مشهد روز جمعه مجددا بر ممنوعیت برگزاری کسنرت‌ های موسیقی در استان خراسان تاکید و از کسانی که خواهان برگزاری کنسرت‌ های موسیقی در این استان هستند خواست تا جای دیگری را برای زندگی انتخاب کنند.

به گزارش «انتخاب» آقای علم الهدی در خطبه های نماز جمعه گفت: «کنار گنبد امام رضا نمی‌ شود کنسرت برگزار شود این خلاف حیثیت و هویت این شهر است تو کنسرت می‌خواهی مشهدی نباش، برو یک شهر دیگر زندگی کن.. اگر یک آدمی می‌خواهد در یک شهری زندگی کند، در عیاشی‌ هایش آزاد باشد، در عملیات فرهنگی‌ اش آزاد باشد در تفریح و خوش‌ گذرانی‌ اش آزاد باشد، چرا یک شهر زیارتی را انتخاب کرده؟ این شهر را انتخاب کرده که زوار این شهر را بچاپد و همین‌ جا عیاشی کند؟»

برگزاری کنسرت ها در استان خراسان به موضوعی مناقشه برانگیز بین وزارت ارشاد و دادستانی مشهد تبدیل شده است. هفته گذشته پس از لغو کنسرت موسیقی سالار عقیلی دادستان مشهد اعلام کرد در استان خراسان رضوی تا اطلاع ثانوی برگزاری کنسرت موسیقی ممنوع است.


احمد علم الهدی با اشاره به انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری گفت: «شاهد هستیم که نوار صدای پیرمردی مفلوک را پخش می‌کنند و با کمال جسارت، یک تشکیلاتی هم ادعا می‌کند که ما پخش‌کننده این نوار بودیم. امیدواریم که دستگاه قضایی سریع این مسئله را پیگیری کنند.»

علم الهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح‌های سازمان میراث فرهنگی برای رونق گردشگری در مشهد گفت: «طراحان توریستی و گردشگری برای این کشور که می‌خواهند توریست خارجی جذب کنند و به فکر این هستند که یک جریان فرهنگی ضد دینی برای توریست خارجی راه بیندازند، دور این شهر خط قرمز بکشند، اینجا مال امام رضا است و حق تجاوز به حریم امام هشتم ندارند.. اینجا شهر گردشگری نیست که مرتب مرکز تفریحی و عیاشی درست کنند و مردم از اطراف و اکناف بیایند، نیم ساعت زیارت امام رضا و همه فسق و فجورشان را برای این شهر بیاورند.»

وی در پایان نیز با اشاره به انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری گفت: «چندین سال از رحلت امام خمینی می‌گذرد و شاهد هستیم که نوار صدای پیرمردی مفلوک را پخش می‌کنند و با کمال جسارت، یک تشکیلاتی هم ادعا می‌کند که ما پخش‌کننده این نوار بودیم. امیدواریم که دستگاه قضایی سریع این مسئله را پیگیری کنند چراکه این اعلام جنگ با بنیاد انقلاب است.»

در روزهای اخیر سایت آیت‌ الله منتظری فایل جلسه او با حسنیعلی نیری، مرتضی اشراقی، مصطفی پورمحمدی و ابراهیم رئیسی را منتشر کرد. در این جلسه آقای منتظری به تندی از اعدام‌های سال ١٣٦٧ انتقاد کرده است.