آتش سوزی در بیمارستانی در بغداد جان دست کم یازده نوزاد را گرفت

آتش سوزی در بیمارستانی در بغداد جان دست کم یازده نوزاد را گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان آتش سوزی در بخش زنان و زایمان بیمارستانی در غرب بغداد دست کم یازده نوزاد زودرس جان باختند.

آگهی

در جریان آتش سوزی در بخش زنان و زایمان بیمارستانی در غرب بغداد دست کم یازده نوزاد زودرس جان باختند.

به گفته وزارت بهداشت عراق این حادثه صبح چهارشنبه و به دلیل مشکل در شبکه برق بیمارستان یرموک رخ داده است. در پی آن ۲۹ مادر و هفت نوزادی که نجات یافته بودند به بیمارستان دیگری منتقل شدند. گفته می شود ۱۹ تن از آنها به دلیل سوختگی و استنشاق دود تحت درمان هستند.

برخی از خانواده های خشمگین با تجمع در برابر این بیمارستان ضمن اظهار بی اطلاعی از سرنوشت نوزادانشان خواستار پاسخگویی مقامات شدند.

شیمه حسین، مادری که نوزادش را در این حادثه مرگبار از دست داده گفت: «تولد پسرم خیلی سخت و دشوار بود. برای تهیه شیرخشک رفته بودم بیرون که این اتفاق روی داد. آنها برق را قطع کرده و درها را بسته بودند و ما هم از دود خفه می شدیم.»

حسین عمر، بی خبر از سرنوشت دوقلوهایش در جستجوی دختر و پسرش است. او می گوید: «نمی دانم آنها هنوز زنده اند یا نه. به ما گفتند هفت نوزاد نجات یافته و به بیمارستان اسکان انتقال یافتند. آنجا رفتیم اما اثری از آنها نیافتیم.» گویا کارکنان بیمارستان یرموک به این پدر گفته اند که به سردخانه سر بزند.

مهار آتش در مهمترین بیمارستان غرب بغداد حدود سه ساعت طول کشید. این واقعه انتقادها از دولت را به خاطر فساد و سوء مدیریت دوچندان کرده است.

آتش سوزی های مرتبط با برق به دلیل ضعف و ناکارآمدی خطوط انتقال الکتریسته در پایتخت و دیگر نقاط عراق اتفاقی معمول گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عروسی‌ای که مجلس عزا و جهنم شد؛ خانواده قربانیان آتش‌سوزی در عراق پاسخگویی می‌خواهند

آتش‌سوزی در یک مراسم عروسی در عراق، ۱۰۰ کشته و ۱۵۰ زخمی بر جای گذاشت

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند