سومین شب درگیریها میان طرفداران متعصب تیم های انگلستان و روسیه در مارسی

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سومین شب درگیریها میان طرفداران متعصب تیم های انگلستان و روسیه در مارسی

دومین شب بازی های جام ملت های اروپا مصادف با سومین شب درگیری ها میان طرفداران متعصب تیم های انگلستان و روسیه در مارسی بود.

پس از بازی دو تیم که با تساوی یک بر یک پایان یافت، خیابان های مارسی به صحنه نبرد تن به تن میان طرفداران دو تیم تبدیل شد. پلیس هم برای متفرق کردن آنها به ماشینهای آب پاش و گاز اشک آور متوسل شد.

در داخل ورزشگاه ولودروم نیز دقایق پایانی بازی پر التهاب بود. پس از سوت پایانی، تنش میان هواداران متعصب دو تیم با رجزخوانی علیه یکدیگر بالا گرفت و دقایقی بعد در خیابانهای اطراف جای خود را به درگیری و کتک کاری طرفین داد.

در جریان این نزاعهای خیابانی، ۳۵ تن از جمله سه نیروی پلیس زخمی شدند که حال دست کم یکی از آنها وخیم گزارش شده است. در همین ارتباط چند نفر هم بازداشت شدند.

یوفا، اتحادیه فوتبال اروپا ضمن محکوم کردن ناآرامی های سه روز گذشته در مارسی گفت: «آنهایی که در این خشونتها دست دارند جایی در دنیای فوتبال ندارند.»

هواداران متعصب دو تیم طی روز شنبه در خیابانهای بندر مارسی به جان یکدیگرافتادند و به هم رحم نکردند. تعدادی نیز زیر مشت و لگدها به زمین افتادند.

به گفته پلیس فرانسه در این خشونتها جدا از طرفداران تیمهای روسیه و انگلستان، شماری از هواداران تیم فوتبال فرانسه نیز حضور داشتند.