Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«در برزیل کودتا شده و تمام دموکرات های جهان باید از ما حمایت کنند»

«در برزیل کودتا شده و تمام دموکرات های جهان باید از ما حمایت کنند»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هواداران دیلما روسف، رئیس جمهور برکنار شدۀ برزیل می گویند رای سنا به کنار گذاشتن وی از ریاست جمهوری این کشور کودتا بوده و برخلاف دموکراسی…

آگهی

هواداران دیلما روسف، رئیس جمهور برکنار شدۀ برزیل می گویند رای سنا به کنار گذاشتن وی از ریاست جمهوری این کشور کودتا بوده و برخلاف دموکراسی است.

ژاک واگنر، رئیس دفتر سابق دیلما روسف در گفت و گویی با یورونیوز با تشریح موضع چپ های این کشور می گوید: «من فکر می کنم تمام دموکرات های اتحادیۀ اروپا و دموکرات های سراسر جهان باید نگران اتفاقاتی باشند که در کشورهایی مانند برزیل رخ می دهد. کشور ما یکی از بزرگترین دموکراسی ها در غرب است. ما در داخل به مقاومت در برابر کودتا ادامه خواهیم داد و انتظار داریم تمام کسانی که مانند ما معتقدند یک انتخابات غیرمستقیم تحت نام برکناری دیلما روسف صورت گرفته با ما همبستگی داشته باشند.»

بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین مانند ونزوئلا، کوبا و السالوادور به برکناری دیلما روسف از ریاست جمهوری اعتراض کرده و اعلام کرده اند میشل تمر را به عنوان رئیس دولت موقت به رسمیت نمی شناسند.

میشل تمر که معاون ریاست جمهوری برزیل بود در پی برکناری دیلما روسف با رای سنا ریاست دولت موقت را در این کشور به دست گرفته است. رئیس جمهور برکنار شدۀ برزیل به دستکاری در حساب های دولتی برای مخفی نگهداشتن کسری بودجه و همچنین فساد مالی متهم شده است. دیلما روسف این اتهامات را رد کرده و می گوید برکناری وی توطئۀ سیاسی مخالفان است.

از زمان انتخاب میشل تمر به عنوان رئیس دولت موقت، مخالفان وی که بیشتر آنها هوادارن دیلما روسف و همچنین زنان هستند، در اعتراض به به ترکیب کابینۀ معرفی شده توسط وی به خیابان ها آمده اند. این کابینه از ۲۳ وزیر مرد سفیدپوست تشکیل شده و به همین دلیل مخالفان وی می گویند میشل تمر فردی مردسالار و بی توجه به اقلیت های نژادی و رنگین پوست های جامعۀ چند فرهنگی برزیل است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنهای برزیلی می گویند میشل تمر مردسالار است

دیلما روسف: برای بازگشت به دولت مبارزه می کنیم

تصاویری از مراسم عید قربان مسلمانان در یمن، عربستان، غزه، چچن و هندوستان