Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نوبخت: رییس جمهور از لغو کنسرت‌ها‌ ناراضی است

نوبخت: رییس جمهور از لغو کنسرت‌ها‌ ناراضی است
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران روز سه شنبه اعلام کرد که حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران از لغو کنسرت‌هایی که مجوزهای لازم را می‌گیرند ناراضی است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای نوبخت در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد لغو مجوز کنسرت‌ها در شهرهای مختلف گفت: رئیس جمهور در برخی سخنرانی‌های خود به صراحت مراتب نارضایتی خود را از لغو مجوزهای قانونی کنسرت‌ها بیان کرده است.

سخنگوی دولت افزود: انتظار داریم در خصوص کنسرت‌هایی که با مجوز انجام می‌شود، شاهد لغو آنها نباشیم چرا که آثار اجتماعی و فرهنگی سویی دارند.

وی با اشاره به اینکه گاهی لغو مجوز کنسرت‌ها در مورد هنرمندانی مثل استاد ناظری که شخصیت هنری برجسته کشور هستند، اتفاق می‌افتد گفت: اصالت و متانت برنامه‌های استاد ناظری برای همه روشن است و قطعا مواضع رئیس جمهور در این موارد قابل تسری به همه کنسرت‌هایی است که مجوز دارند.

هفته گذشته کنسرت کیهان کلهر کمانچه‌ نواز شناخته شده در شهر نیشابور لغو شد و پس از آن شهرام ناظری از خوانندگان مشهور موسیقی سنتی ایران نیز از لغو کنسرت خود در شهر نیشابور خبر داد و گفت که از مدت‌ها قبل تمامی مجوزها برای برگزاری کنسرت در شهر نیشابور در روز شنبه اول خرداد گرفته شده بود اما این برنامه لغو شده است.

شهرام ناظری گفته بود: نیشابور یکی از مهم‌ترین مراکز تمدن ایران است و برگزار نشدن کنسرت در آن اتفاقی ناخوشایند است.

سال گذشته نیز تعدادی از کنسرت‌ها در شهرهای مختلف ایران با وجود داشتن مجوز از سوی وزارت ارشاد، به دلایل مختلفی از جمله اعتراضات گروه های سنتی و تصمیم‌گیری مقام های محلی پیش از اجرا لغو شد.

در همین رابطه علی جنتی پس از لغو کنسرت کیهان کلهر گفت که وزارت ارشاد در حد بضاعتش با رئیس قوه قضائیه نامه‌نگاری کرده است. وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفته بود که علت لغو کنسرت آقای کلهر دخالت‌هایی است که دادستانی می‌کند و آنها با تشخیص خودشان اقداماتی را انجام می دهند.

وی افزوده بود که قوه قضاییه لغو کنسرت‌ها را جزو حقوق خود می‌داند و قدرت وزیر ارشاد دراین باره حتی از یک دادیار قوه قضاییه هم کمتر است.

بسیاری از چهره‌های سیاسی و مذهبی سنت‌گرا با برگزاری کنسرت در ایران مخالف هستند. احمد علم‌ الهدی، امام جمعه مشهد که پیشتر با اعلام مخالفت خود برگزاری کنسرت موسیقی را مطرب‌بازی و ولنگاری دانسته و گفته بود که چون تمام شهر مشهد حرم امام هشتم شیعیان است، برگزاری کنسرت در این شهر مطرب‌ بازی در حرم او به حساب می‌آید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

محسن شریفیان به یورونیوز: افتادن روسری نوازنده چینی در جشنواره فجر اتفاقی حاشیه‌ای بود

فهرست پربازدیدترین مقالات ویکی‌پدیا در سال ۲۰۲۳؛ چت جی‌پی‌تی یکه‌تاز شد

عذرخواهی نیکی میناژ از لغو کنسرت منچستر؛ حمل ماری‌جوانا کار دست خواننده آمریکایی داد