Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تکاپوها در دنیای سرعت

تکاپوها در دنیای سرعت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پیروزی نیکو رزبرگ در رقابتهای شانگهای لوئیس همیلتون با چهار پیروزی که در شانگهای کسب کرده خاطرات خوشی از چین دارد. با این وجود نتوانست امسال به

آگهی

پیروزی نیکو رزبرگ در رقابتهای شانگهای

لوئیس همیلتون با چهار پیروزی که در شانگهای کسب کرده خاطرات خوشی از چین دارد. با این وجود نتوانست امسال به پنجمین پیروزیش نیز دست یابد. اگرچه او مسابقه ای تماشایی را به اجرا گذاشت اما از آنجا که در خط شروع نفر آخر بود، نتوانست درنهایت جایی بهتر از هفتمی جدول کسب کند.

به این ترتیب نیکو رزبرگ آلمانی، راننده تیم مرسدس، برنده مسابقات شانگهای شد. او پیش از این نیز توانسته بود سه جایزه بزرگ پایان سال ۲۰۱۵ و سه جایزه بزرگ آغازین سال ۲۰۱۶ میلادی را نیز از آن خود کند.

او در رقابتهای شانگهای شروعی متوسط داشت و به این ترتیب دنیل ریکاردو، راننده استرالیایی تیم ردبول توانست از فرصت استفاده کرده و در اولین دور، جلوتر از حریفان قرار بگیرد. پیشتازی ریکاردو خیلی طول نکشید و نیکو رزبرگ توانست بار دیگر و پس از چهار سال، برنده رقابت شانگهای شود. دیگر هموطن رزبرگ، سباستین فتل، راننده فراری نیز در جایگاه دوم قرار گرفت.

یوخن رایندت؛ قهرمانی پس از مرگ

اگر هنوز زنده بود این دوشنبه ۷۴ ساله می شد. در برنامه این هفته از کسی یاد خواهیم کرد که تنها راننده فرمول یک است که پس از مرگش قهرمان جهان شد.

این راننده یوخن رایندت، راننده ۲۸ ساله اتریشی بود که ۵ سپتامبر سال ۱۹۷۰ میلادی، در جریان رقابتهای جایزه بزرگ مونزای ایتالیا، کنترل اتوموبیل را در سر یکی از پیچ ها از دست داد و همین موضوع حادثه آفرین شد. او به شدت از ناحیه گردن آسیب دید و چند ساعت بعد نیز درگذشت.

او توانسته بود چهار جایزه بزرگ را از آن خود کند و در آخرین رقابتش نیز همچنان در جدول کلی امتیازات پیشتاز دیگران باشد و به این ترتیب توانست پنجمین پیروزی را نیز به نام خود ثبت کند. سرعت او در رقابتهای فرمول یک، برای همگان شگفت انگیز بود.

سیتروئن در تدارک حضور قویتر در سال آینده

در مسابقات رالی قهرمانی جهان، تیم سیتروئن تا کنون با کسب هشت عنوان قهرمانی جهان خوش درخشیده است. از این تیم اخبار زیادی در سال ۲۰۱۶ پخش نشده و البته این به معنی آن نیست که تولید کنندگان فرانسوی سیتروئن اکنون و پس از کسب هشت عنوان قهرمانی، به استراحت رفته اند. برعکس، آنها برای بازگشتی قویتر در سال ۲۰۱۷ میلادی خود را آماده می کنند.

آنها اخیرا خودروی جدیدی با رنگ صورتی و سفید که به نام «تست ۱» ثبت شده را در منطقه نربون فرانسه آزمایش کردند. این خودرو، نمونه اولیه از جدیدترین خودروی سیتروئن C3 است که کار تکمیل و ایجاد تغییرات فنی اساسی آن هنوز به پایان نرسیده است. سیتروئن قصد دارد پس از استراحتی یکساله، در ژانویه آینده با قدرت بیشتر در رقابتهای مونت کارلو حاضر شود.

تغییر شغل فوتبالیستها

اگرچه فصل بازیهای فوتبال است اما گاه بازیکنان تصمیم به تغییر ورزشهایشان می گیرند. در منچستر سیتی داوید سیلوا، باکاری سانیا، فرناندو و الیاکیم مانگالا، برای یک روز تبدیل به رانندگان رالی شدند. پایان بخش این برنامه، تصاویری از این تمرینهای دیدنی است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه درخشش زنان ایرانی در بازی‌های آسیایی؛ کسب مدال در دوچرخه‌سواری، قایقرانی و تکواندو

بهای بلیط‌‌های دیدار دوستانه آرژانتین و استرالیا اعلام شد؛ ۶۳۰ یورو برای دیدن مسی در چین

جام ملت‌های آسیا؛ صعود مقدرانه قطر و تاریخ‌سازی تاجیک‌ها