فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
فرمول یک؛ همیلتون روند پیروز‌ی‌ در مسابقات فصل را از دومین گرند پری اتریش آغاز کرد
Copyright  AP Photo

لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس روز یکشنبه موفق شد با فتح دومین مرحله از رقابت‌های فرمول یک در اتریش به نخستین پیروزی خود در سال ۲۰۲۰ دست یابد.

مسباقه دوم گرند‌پری اتریش دومین مرحله از مسابقات فصل جاری فرمول یک است که پس از وقفه‌ای چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا روز یکشنبه بدون حضور تماشاگران در اتریش استارت خورد.

همیلتون که در مسابقه تعیین خط نیز با ثبت بهترین زمان در جایگاه نخست قرار گرفته بود پس از پشت سر گذاشتن کلیه حریفان با به جای گذاشتن رکورد ۱ ساعت و ۲۲ دقیقه و ۵۰ ثانیه عنوان نخست را از آن خود کرد.

در جریان این مسابقه والتری بوتاس، هم‌تیمی فنلاندی همیلتون که هم‌اکنون در صدر جدول کلی مسابقات در بخش راننده‌ها جا خوش کرده با بیش از ۱۳ ثانیه اختلاف در مکان دوم جای گرفت.

مکس ورشتپن، راننده هلندی تیم رد بول نیز با بیش از ۳۳ ثانیه اختلاف نسبت به همیلتون بر سکوی سوم این مسابقه ایستاد.

لوئیس همیلتون که در مسابقه هفته گذشته جایگاهی بهتر از چهارم نصیب‌اش نشده بود در دومین گرند پری اتریش عملکردی درخشان از خود به جای گذاشت تا با استارت روند پیروزی در مسابقات فصل به کسب هفتمین عنوان قهرمانی در این مسابقات امیدوارتر شود.

راننده بریتانیایی تیم مرسدس در صورت کسب هفتمین عنوان قهرمانی جهان در مسابقات فرمول یک به رکورد مایکل شوماخر، راننده آلمانی و اسطوره نامدار مسابقات اتوموبیلرانی دست خواهد یافت.

مرحله بعدی مسابقات فرمول یک هفته آینده در مجارستان برگزار خواهد شد.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید