Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

مقدونیه به تعداد کمی پناهجو اجازۀ ورود داد

مقدونیه به تعداد کمی پناهجو اجازۀ ورود داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس مرزی مقدونیه روز یکشنبه به تعدادی از پناهجویانی که طی روزهای گذشته در منطقۀ مرزی «ایدومنی» بسر می بردند اجازۀ ورود به خاک این کشور را داد. بیشتر

آگهی

پلیس مرزی مقدونیه روز یکشنبه به تعدادی از پناهجویانی که طی روزهای گذشته در منطقۀ مرزی «ایدومنی» بسر می بردند اجازۀ ورود به خاک این کشور را داد. بیشتر این پناهجویان که زن و کودک و اهل کشورهای سوریه و عراق هستند تنها در صورت داشتن پاسپورت و یا کارت شناسایی معتبر اجازۀ ورود به خاک مقدونیه را داشتند.

به گفتۀ مقامات یونان، بیش از ۶.۵۰۰ پناهجوی دیگر در اردوگاهی در همین منطقه متوقف شده اند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، صدها نفر از این پناهجویان روز یکشنبه در اعتراض به شرایط خود و عدم امکان عبور از مرز دست به تظاهرات زدند که هیچ درگیری با پلیس به دنبال نداشته است.

این پناهجویان که تعداد آنها نزدیک به ۴۰۰ نفر گزارش شده است، در حالی امکان ورود به خاک مقدونیه را یافتند که همزمان، هزاران پناهجوی دیگر در شهرهای یونان از جمله آتن و پیره در خیابان ها و اماکن عمومی مانند ایستگاههای قطار و میادین بسر می برند.

اسلوونی و کرواسی نیز روز جمعه اعلام کردند از این پس و به طور روزانه تنها به ۵۸۰ پناهجوی اهل سوریه و عراق اجازۀ عبور از این کشورها را می دهند و همین امر بر تجمع بیشتر مهاجران در یونان خواهد افزود.

یکی از این مهاجران می گوید: «از چهار روز پیش اینجا هستم اما نمی دانم بعدا چه اتفاقی بیافتد و آیا می توانیم از اینجا برویم یا نه، اصلا نمی دانم.»

همزمان یونان روز یکشنبه نسبت به افزایش شمار پناهجویان در خاک این کشور به دلیل مسدود شدن مرزهای کشورهای بالکان توسط مقامات این کشورها هشدار داد. وزیر مهاجرت یونان می گوید در پی این اقدام کشورهای بالکان تعداد مهاجران در ماه مارس به بیش از ۷۰ هزار نفر خواهد رسید.

دونالد توسک، رئیس شورای اروپا قرار است روزهای اول تا سوم مارس برای دیدار با مقامات کشورهای اتریش، اسلوونی، کرواسی و یونان و گفت و گو بر سر مساله مهاجران پیش از نشست اتحادیۀ اروپا و ترکیه در همین رابطه به این کشورها سفر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وخیم تر شدن شرایط پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه

حامیان پناهجویان در اروپا خواهان ایجاد «گذرگاه امن» شدند

بسته شدن مرزها در کشورهای بالکان و سرگردانی هزاران پناهجو در یونان