Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

وخیم تر شدن شرایط پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه

وخیم تر شدن شرایط پناهجویان در مرز یونان و مقدونیه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دست کم ۶۵۰۰ پناهجو مجبور شدند شنبه شب را در گذرگاه مرزی یونان و مقدونیه به صبح برسانند. این در حالیست که تعداد پناهجویان سرگردان در یونان ظرف هفته

آگهی

دست کم ۶۵۰۰ پناهجو مجبور شدند شنبه شب را در گذرگاه مرزی یونان و مقدونیه به صبح برسانند. این در حالیست که تعداد پناهجویان سرگردان در یونان ظرف هفته های آینده به ۷۰ هزار نفر خواهد رسید و از این رو مقامات آتن درصددند با استفاده از اهرم فشار ناتو مانع گسیل پناهجویان از ترکیه به کشورشان شوند.

گسیل پناهچویان از یونان به کشورهای شمالی اروپا عمدتا از مسیر مقدونیه انجام می شود و با تصمیم اخیر این کشور و همراهی کشورهای حوزه بالکان، پیچیده تر شده است. سران صربستان، کرواسی، مقدونیه و اسلوونی روز جمعه توافق کردند سهمیه روزانه اجازه ورود پناهجویان به خاک کشورهایشان را به ۵۸۰ نفر کاهش دهند.

در همین حال تعدادی از پناهجویان خشمگین در ادامه تظاهرات شنبه، صبح یکشنبه نیز با مسدود کردن ریل قطار در ایدومنی واقع در مرز مقدونیه، خواستارمساعدت مقامات مقدونیه و تسریع در روند عبور خود شدند. یکی از آنها می گوید: «باید برای آب آشامیدنی چهار پنج ساعت صف بکشیم. اینجا هفت هزار نفریم و فقط یک مکان برای توزیع آب و غذا در نظر گرفته شده.»

در طی بیست و چهار ساعت گذشته تنها سیصد نفر، عمدتا سوری ها و عراقی های ناتوان و مریض احوال، آنهم بعد از ساعتها معطلی در نقطه مرزی، اجازه ورود به مقدونیه را پیدا کردند. با بسته شدن مجدد مرز، سایر پناهجویان مجبور شدند شنبه شب بارانی را در چادر سپری کنند؛ عده ای هم از باران به پمپ بنزین مجاور پناه بردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یونان: اتحادیه اروپا دروازه‌ها را به روی کودکان قحطی‌زده و آسیب‌دیده غزه باز کند

عملیات جستجوی ملوان گمشده کشتی یونانی در دریای سرخ؛ ارتش آمریکا به سایت‌های راداری حوثی‌ها حمله کرد

گرمی هوا آکروپلیس و مدارس آتن را به تعطیلی کشاند