Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بسته شدن مرزها در کشورهای بالکان و سرگردانی هزاران پناهجو در یونان

بسته شدن مرزها در کشورهای بالکان و سرگردانی هزاران پناهجو در یونان
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اقدام جدید اتریش برای محدود کردن ورود پناهجویان به این کشور موجب سرگردانی هزاران نفر در یونان شده است. اتریش از هفته گذشته روزانه تنها به تعداد

آگهی

اقدام جدید اتریش برای محدود کردن ورود پناهجویان به این کشور موجب سرگردانی هزاران نفر در یونان شده است. اتریش از هفته گذشته روزانه تنها به تعداد محدودی از پناهجویان اجازه ورود می دهد. کشورهای بالکان نیز که در مسیر عبور پناهجویان به سوی اتریش قرار دارند، محدودیت های شدیدی برای ورود پناهجویان اعمال می کنند. روزانه تنها ۵۸۰ نفر اجازه عبور از این کشورها را دارند. به همین دلیل هزاران پناهجو در یونان و در پشت مرزهای بسته مانده اند.

یکی از کسانی که در یونان سرگردان شده می گوید: «تا زمانی که مرزها باز شوند اینجا منتظر خواهیم بود. اروپا و اروپایی ها باید کاری برای ما انجام دهند. ولی اگر مرزها باز نشوند ما بازنخواهیم گشت. همینجا می مانیم و همینجا می میریم.»

سرگردانی پناهجویان در شهرهای یونان موجب ایجاد مشکلاتی برای ساکنان این شهرها شده است.

یکی از شهروندان آتن می گوید: «سالهاست که به اینجا می آیم و قهوه می خورم، اما دیگر نمی توانم این کار را انجام دهم، واقعا آزاردهنده است. یکی گریه می کند، یکی گرسنه است. اینها افراد تیره روزی هستند، چه کار می شود کرد؟»

فرد دیگری می گوید: «آنها فقط می آیند اما کجا بروند؟ ما در کشور خودمان خارجی شده ایم. یونانی ها کشور خودشان را رها می کنند و خودشان مهاجر می شوند. به اطراف نگاه کنید، همه مغازه هایشان را بسته اند و خارجی ها آمده اند آنها را بازکرده اند. ما یونان را ترک می کنیم و آنها می آیند اینجا زندگی کنند.»

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد به شدت از اقدام اتریش و کشورهای بالکان و ایجاد محدودیت در ورود مهاجران انتقاد کرده و آنر بر خلاف معاهدات بین المللی خوانده است.

خبرنگار یورونیوز می گوید: «بسته شدن مرزها پناهجویان را ناامید نکرده و هزاران نفر از آنها همچنان وارد بندر پیره یونان می شوند. یونان نگران سرگردانی پناهجویان در خاک خود است، با این وجود امید می رود که راه حلی برای این بحران در نشست هفتم مارس اتحادیه اروپا پیدا شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سیپراس: بار مهاجران را به دوش یونان بگذارید توافق ها را رد می کنیم

انتقاد شدید کمیسر عالی پناهجویان از بسته شدن مرزها در بالکان

هجوم پناهجویان از کاله و تشدید کنترل مرز بلژیک با فرانسه