برگزاری کارناوال ریودوژانیرو برغم هراس از شیوع ویروس زیکا

برگزاری کارناوال ریودوژانیرو برغم هراس از شیوع ویروس زیکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کارناوال سنتی و معروف شهر ریودوژانیرو برزیل جمعه شب آغاز می شود. این کارناوال امسال در حالی برگزار می شود که بسیاری از مقامات برزیلی نگران شیوع ویروس

آگهی

کارناوال سنتی و معروف شهر ریودوژانیرو برزیل جمعه شب آغاز می شود. این کارناوال امسال در حالی برگزار می شود که بسیاری از مقامات برزیلی نگران شیوع ویروس زیکا در شهرهای این کشور هستند.

هر چند تدارکات برای کارناوال ریودوژانیرو از ماه نوامبر آغاز شد اما کارگران تا آخرین ساعات پیش از آغاز این مراسم در حال آماده سازی محل برگزاری بودند.

Zika, recession, strikes, crime – “The carnival is for forgetting all this.” https://t.co/X2SzxlqtkH#Brazilpic.twitter.com/vcsHnbGCv9

— AFP news agency (@AFP) February 5, 2016

مراسم رژه افتتاحیه کارناوال در ورزشگاه ریودوژانیرو و با حضور بیش از ۷۲ هزار علاقمند برگزار می شود.

هر چند کارناوال ریودوژانیرو امسال برغم شیوع ویروس زیکا برگزار خواهد شد، اما برخی از شهرها همچون شهر کاپیواری در ایالت سائوپائولو تصمیم به لغو کارناوال شهرشان گرفته اند.

شهردار شهر کاپیواری برزیل می گوید: «کارناوال سنتی کاپیواری امسال برگزار نمی شود تا بتوانیم منابع مالی آن را صرف سلامت عمومی و در وهله اول، مبارزه با تب دنگی کنیم. ما اقدامات خودمان را در مبارزه با پشه ناقل، نه تنها به خاطر تب دنگی، بلکه به خاطر نگرانی از چیکونگونیا و ویروس زیکا تشدید کرده ایم.»

شهر کاپیواری در حالی تصمیم به لغم مراسم کارناوال امسال گرفته است که در سال ۲۰۱۵ هزاران مورد از تب دنگی در این شهر گزارش شده بود.

Carnival begins in Brazil today. It will provide little respite from the country's woes https://t.co/xDXVxVFN8Lpic.twitter.com/vLwnKreU53

— The Economist (@TheEconomist) February 5, 2016

هر چند کارناوال سنتی در مناطق دیگر آمریکای جنوبی و دریای کارائیب نیز برگزار می شود اما برزیل محبوب ترین مقصد گردشگران علاقمند به این مراسم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارناوال رقص سامبا در ریو دوژانیروی برزیل، فوریه ۲۰۲۴

ضرب طبل‌ها و رقص تن‌ها در کارناوال ۲۰۲۴ ریودوژانیروی برزیل

تصاویر جشن و شادی در آستانه برگزاری کارناوال ریودوژانیرو؛ رقص جارو برگزار شد