Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

پلیس ایران: طرح حذف اعدام قاچاقچیان غیرکارشناسانه است

پلیس ایران: طرح حذف اعدام قاچاقچیان غیرکارشناسانه است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک مقام نیروی انتظامی ایران می‌گوید طرح مجلس نهم درباره حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر غیرکارشناسانه است.

سردار علی مویدی، رییس پلیس مبارزه با موادمخدر روز سه شنبه در یک نشست خبری گفت: به نظر می‌رسد پیشنهاد طرح مجلس نهم درباره حذف اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در زمان فعلی و با توجه به نزدیک شدن به پایان فعالیت نمایندگان مجلس بر مبنای مطالعات کارشناسی نباشد.

وی افزود: کسانی که قصد اظهارنظر در موضوع مبارزه با موادمخدر را دارند، باید در ابعاد مختلف مطالعات کارشناسی داشته باشند؛ چراکه بحث مبارزه با موادمخدر در منطقه مانند یک شمشیر دو لبه است و کسانی که در این زمینه اظهارنظر می‌کنند، باید نگاهی همه‌جانبه و کارشناسی به تمام ابعاد داشته باشند.

مویدی با بیان اینکه تاکنون نمایندگان مجلس نظر پلیس را درباره این پیشنهاد نخواسته‌اند گفت در صورت تمایل مجلس ما صریحا نظر خود را اعلام خواهیم کرد.

ماه گذشته ۷۰ تن از نمایندگان مجلس ایران، طرحی را با عنوان «حذف اعدام از مجازات قاچاق مواد مخدر» امضا کردند که در صورت تصویب آن، برای قاچاقچیان مواد مخدر، مجازات حبس ابد جایگزین اعدام خواهد شد مگر برای افرادی که به صورت مسلحانه اقدام به قاچاق مواد مخدر کرده باشند.

ورود روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی به ایران را تایید نمی‌کنم

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره روانگردان‌های صوتی و دیجیتالی و ورود آن به ایران گفت: این موضوع را تایید نمی‌کنم. بررسی‌هایی درباره این موضوع انجام شده اما آن را تایید نکردیم. البته بررسی‌ها همچنان در دستور کار علمی ما قرار دارد و در صورت مشاهده حتما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

مویدی درباره ورود هروئین چینی به کشور نیز گفت: چنین چیزی را نشنیده‌ام، اما از آنجا که آزمایشگاه‌های ما برای تایید اینگونه موارد مرجع هستند، در این زمینه تاکنون موردی اعلام نشده است.

وی در ادامه از کشف ۴۲۰ تن انواع موادمخدر در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت کشفیات مواد مخدر امسال نسبت به سال قبل افزایشی ۲۰ درصدی داشته است.

این مقام ناجا در پایان با بیان اینکه برای ما تفاوتی میان مواد مخدر صنعتی و سنتی وجود ندارد گفت: این ادعا که بگوییم الگوی مصرف مواد مخدر از سمت مواد سنتی یا سنگین به سمت مواد صنعتی یا سبک تغییر کرده، به صراحت قابل تایید نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

در یک روز «یازده نفر» در ایران اعدام شدند

چهار برنده زن جایزه نوبل صلح خواستار فشار جامعه جهانی برای توقف اعدام‌ها در ایران شدند

سازمان ملل تشدید کنترل حجاب و صدور حکم اعدام توماج صالحی در ایران را محکوم کرد