Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

رییس جمهور ایران: آیا تخریب سوریه موجب بنای ترکیه یا عربستان می شود؟

رییس جمهور ایران: آیا تخریب سوریه موجب بنای ترکیه یا عربستان می شود؟
Copyright 
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رییس جمهوری ایران در افتتاحیه بیست و نهمین همایش بین المللی وحدت اسلامی، کشورها را به پرهیز از خشونت و افراطی گرایی فراخواند.

آگهی

حسن روحانی، رییس جمهوری ایران روز یکشنبه در افتتاحیه بیست و نهمین همایش بین المللی وحدت اسلامی از خشونت و افراطی گرایی به عنوان مهمترین تهدید علیه کشورهای مسلمان یاد کرد.

وی با بیان اینکه «آنچه که به عنوان هلال شیعی تبلیغ می کنند، گفتمان بیمار گونه غلط است»، گفت: «ما نه هلال شیعه داریم و نه هلال سنی. ما یک بدر اسلامی داریم و همه مسلمانان باید متحد باشیم.»

رییس جمهوری ایران همچنین تضعیف سوریه را بر خلاف مصالح دنیای اسلام دانست و گفت: « آیا تخریب سوریه موجب بنای ترکیه یا عربستان یا قطر یا امارات می شود؟ چه کسی از ویرانی سوریه خوشحال است؟ جز اسرائیل؟»

آقای روحانی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «اگر جهان می خواهد آرامشی را ببیند همه باید دست به دست هم دهیم و با افراط و خشونت و تروریسم بجنگیم و مبارزه کنیم. گرچه به زبان و ظاهر این پیشنهاد به اتفاق آرا مورد تصویب کشورهای اسلامی و غیراسلامی و همه کشورهای جهان قرار گرفته، اما متاسفانه در مقام عمل قدمی که حاکی از حسن نیت باشد کمتر مشاهده می کنیم. چرا این همه خشونت؟ چرا این همه خونریزی؟ دنبال چه هدفی می گردیم؟»

رییس جمهوری ایران همچنین با بیان اینکه “در این شرایط حساس منطقه و دنیای اسلام، همه باید رسالت و وظیفه سنگینی بر دوش خود احساس کنند” افزود: «متاسفانه امروز در شرایطی قرار گرفته ایم که در جمع کشورهای اسلامی، یا کشوری به کشور دیگر می تازد و بمب و موشک را بر سر مردم بی گناه و مظلوم می ریزد و یا در درون دنیای اسلام گروهها و گروهک هایی به نام دین، به نام اسلام، به نام جهاد تیغ بر رخ مسلمین می کشند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند

ایران در کنار میانمار و کره‌شمالی همچنان در فهرست سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی باقی ماند