بحران پناهجویان در کانون گفتگوهای سران اروپا و آفریقا در مالت

بحران پناهجویان در کانون گفتگوهای سران اروپا و آفریقا در مالت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران اروپا و آفریقا در والتا، پایتخت مالت گرد هم آمده اند تا درباره بحران پناهجویان گفتگو کنند. انتظار می رود که اروپا برای جلوگیری از افزایش بی

آگهی

رهبران اروپا و آفریقا در والتا، پایتخت مالت گرد هم آمده اند تا درباره بحران پناهجویان گفتگو کنند. انتظار می رود که اروپا برای جلوگیری از افزایش بی رویه کوچ انسان ها از قاره سیاه به کشورهای غنی، میلیاردها یورو کمک در نظر بگیرد تا در کشورهای مهاجرفرست امنیت و رشد اقتصادی ایجاد کند.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت: «ما تسلیم باج خواهی نمی شویم اما به کمک دیگران نیاز داریم، همان گونه که دیگران نیز به کمک ما نیاز دارند.»

از ابتدای سال جاری مسیحی تا کنون نزدیک به ۱۵۰هزار مهاجر آفریقایی، عمدتا از اریتره، سومالی و نیجریه از راه خطرناک مدیترانه به مالت و ایتالیا رسیده اند. علاوه بر آن ۶۵۰ هزار تبعه سوری هم به اروپا کوچ کردند.

جیمز فرینی، خبرنگار یورونیوز که در والتا حضور دارد، می گوید: «رهبران اروپا تحت فشار هستند تا طی دو روز آینده راهکار ملموس تری پیشنهاد کنند. حتی سیاست جابجایی هزاران مهاجر که قرار بود گل سرسبد راهکارهای پیشنهادی باشد، به شدت شکست خورد. تا کنون تنها ۱۳۰ نفر از یونان و ایتالیا جابجا شده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش ازبکستان برای جذب گردشگر با تکیه بر میراث فرهنگی و توسعهٔ زیرساخت

گوترش بر سر اقلیم: بشریت یک انتخاب دارد: همکاری یا نابودی؛ ماکرون: آمریکا و چین سهم بیشتری بپردازند

استولتنبرگ پس از چراغ سبز ترکیه: پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو بسیار سریع انجام می‌شود