Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتخابات کاتالونیا: احزاب اصلی جدایی طلب از کسب اکثریت مطلق بازماندند

انتخابات کاتالونیا: احزاب اصلی جدایی طلب از کسب اکثریت مطلق بازماندند
Copyright 
نگارش از Masoud Imani Kalesar
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آرتور ماس، رئیس دولت منطقه کاتالونیا در بارسلون اسپانیا با اعلام پیروزی جدایی طلبان در انتخابات پارلمانی محلی گفت این پیروزی به جدایی این منطقه

آگهی

آرتور ماس، رئیس دولت منطقه کاتالونیا در بارسلون اسپانیا با اعلام پیروزی جدایی طلبان در انتخابات پارلمانی محلی گفت این پیروزی به جدایی این منطقه مشروعیت می بخشد.

احزاب اصلی استقلال طلب کاتالونیا در انتخابات پارلمانی روز یکشنبه این منطقه توانستند ۶۲ کرسی از ۱۳۵ کرسی را از آن خود کنند. گروه چپ گرای جدایی طلب موسوم به «سی یو پی» یا وحدت مردمی نیز ۱۰ کرسی را تصاحب کرد.

بدین ترتیب اگرچه استقلال طلبان به اکثریت نسبی دست می یابند اما در جلب موافقت «سی یو پی» که مخالف ریاست آرتور ماس بر جنبش جدایی طلبان است راه آسانی پیش رو ندارند.

به رغم وعده و اعلام پیروزی آرتور ماس، احزاب اصلی جدایی طلب با اختصاص ۴۷.۹ درصد از ۵۰ درصد آراء به خود، از کسب اکثریت مطلق آراء باز ماندند.

از همین رو مذاکره و مخالفت بارسلون با مادرید به رهبری آرتور ماس برای کسب استقلال از موضعی بسیار قاطع همراه نبوده و راه استقلال طلبی برای کاتالانهای جدایی طلب همچنان نامعلوم خواهد بود.

نظرسنجی ها حاکی است اکثریت کاتالانها به شرط برخوردار شدن از یک نظام مالیاتی بهتر و کسب اختیارات بیشتر از مادرید، مایل به جدایی از اسپانیا نیستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راخوی: آماده گفتگو با بارسلون هستم اما نه به بهای شکستن قانون اساسی

مخالفان استقلال کاتالونیا: اسپانیا متحد می ماند

همه آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی کاتالونیا بدانید