پاپ در کنگره آمریکا: پناهجویان را به شکل آمار و ارقام نبینیم

پاپ در کنگره آمریکا: پناهجویان را به شکل آمار و ارقام نبینیم
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبر کاتولیک های جهان که پس از کوبا برای اولین بار به آمریکا سفر کرده است روز پنجشنبه در کنگره این کشور حاضر شد و سخنرانی کرد. پاپ فرانچسکو، در

آگهی

رهبر کاتولیک های جهان که پس از کوبا برای اولین بار به آمریکا سفر کرده است روز پنجشنبه در کنگره این کشور حاضر شد و سخنرانی کرد.

پاپ فرانچسکو، در سخنرانی حدود ۴۵ دقیقه ای خود به موضوعات متعددی پرداخت. او در خصوص بحران مهاجرت گفت مهاجران را باید به چشم افراد ببینیم نه اعداد و ارقام و آمار.

وی گفت: «ما مردم این قاره ترسی از خارجی ها نداریم، چرا که بسیاری از ما زمانی خود خارجی بوده ایم.»

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: «در ساخت یک ملت ما باید نکته ای را به رسمیت بشناسیم؛ این که با طرد ذهن خصومت گرا و با مشارکت و همیاری متقابل در ارتباط مداوم با دیگران باشیم.»

تلاش برای از بین بردن فقر و تنگدستی، ایجاد دنیایی عدالت محور، صلح و دوستی، حمایت از مردم آسیب پذیر دنیا و همچنین تلاش برای حل معضل گرمایش زمین و پایان دادن به تولید و خرید و فروش تسلیحات از دیگر محورهای سخنرانی پاپ بود.

وی در جمع ۵۰۰ نماینده کنگره و دیگر مقامات ایالات متحده، آمریکا را سرزمین «مردم آزاد و جسور و شجاع» خواند و افزود:«مایه خرسندی من است که آمریکا همچنان برای بسیاری سرزمین رویاهاست.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ: نباید مشکلات تغییرات جوی را به نسل آینده انتقال بدهیم

پاپ در آمریکا: مشکل گرمایش زمین را نمی توان به نسل آینده سپرد

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟