پاپ در آمریکا: مشکل گرمایش زمین را نمی توان به نسل آینده سپرد

پاپ در آمریکا: مشکل گرمایش زمین را نمی توان به نسل آینده سپرد
نگارش از Euronews

پاپ فرانچسکو پس از کوبا در اولین سفرش به آمریکا طی مراسم ویژه ای در کاخ سفید مورد استقبال باراک اوباما، رئیس جمهوری، قرار گرفت. پاپ با ایفای نقشی مهم

پاپ فرانچسکو پس از کوبا در اولین سفرش به آمریکا طی مراسم ویژه ای در کاخ سفید مورد استقبال باراک اوباما، رئیس جمهوری، قرار گرفت.

پاپ با ایفای نقشی مهم در از سرگیری روابط آمریکا و کوبا از هر قصبه و اجتماع مذهبی مسیحی خواسته است تا یک خانوادۀ مهاجر را تحت حمایت خود بگیرند.

باراک اوباما با اشاره به این دو موضوع خطاب به پاپ گفت:«به ما یادآوری کردید که تاثیرگذارترین پیام خداوند پیام رحمت و مهربانی است؛ استقبال از غریبه ها با همدلی و آغوش و دلی حقیقتا باز؛ استقبال از پناهجویانی که از اراضی جنگ زده می گریزند یا از آنهایی که با ترک خانه و کاشانه خود در جستجوی یک زندگی بهترند.»

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان هم گفت:«از نظر من پرواضح است که تغییرات آب و هوایی مشکلی است که دیگر نمی توان حل آن را به نسل آتی سپرد.»

پاپ با بیان این که وضعیت تغییرات آب و هوایی وارد مرحله ای بحرانی شده و بشر در برهه ویژه ای از تاریخ خود به سر می برد از آمریکا خواست تا به حل معضل گرمایش کره زمین کمک کند.

رهبر کاتولیک های جهان همانگونه که در اغلب سفرها و دیدارهای او معمول است، کاروان خود و ماموران امنیتی را، این بار بخاطر دختربچه ای، متوقف کرد و او را مورد نوازش قرار داد.

مطالب مرتبط