پاپ: نباید مشکلات تغییرات جوی را به نسل آینده انتقال بدهیم

پاپ: نباید مشکلات تغییرات جوی را به نسل آینده انتقال بدهیم
نگارش از Euronews

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در ادامۀ سفر خود به آمریکا، روز چهارشنبه در کلیسای جامع سنت ماتیو واشنگتن، مراسم عشای ربانی اجرا کرد. پاپ در این

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در ادامۀ سفر خود به آمریکا، روز چهارشنبه در کلیسای جامع سنت ماتیو واشنگتن، مراسم عشای ربانی اجرا کرد. پاپ در این مراسم با اشاره به سواستفاده جنسی از کودکان، از اسقف های آمریکا خواست مانع تکرار چنین «جرایمی» شوند.

پاپ فرانچسکو پیش از برگزاری مراسم عشای ربانی، با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرد. در حاشیۀ این دیدار، پاپ در مقابل بیش از ۱۰ هزار نفر از دعوت شدگان به کاخ سفید، با اشاره به مسائلی مانند مهاجرت، فقر و بویژه مشکلات ناشی از تغییرات اقلیمی زمین، از مردم و رهبران کشورهای جهان خواست برای حل این معضلات اقدام کنند.

پاپ در این سخنرانی گفت:« با توجه به ضرورت موضوع، برای من کاملا روشن است که تغییرات آب و هوا یک مشکل بزرگ است و ما نمی توانیم این مشکل را به نسل های بعدی منتقل کنیم.»

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز در سخنرانی خود پس از دیدار با پاپ، از وی برای حمایت از صلح و حل مشکلات از طریق دیپلماسی تشکر کرد. واتیکان در ماه ژوییه، در بیانیه ای از توافق اتمی میان ایران و کشورهای پنج بعلاوۀ یک حمایت کرده بود.

پاپ فراچسکو قرار است روز پنجشنبه و در ادامۀ سفر خود به آمریکا، در کنگرۀ این کشور حاضر شود و سخنرانی کند.

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در گزارش خود از واشنگتن گفت: «دیدار پاپ از آمریکا از دو دستگی سیاسی پرتنش میان سیاستمداران آمریکا دور نمانده است. دموکرات ها فکر می کنند که پاپ در موضوعاتی مانند توافق با ایران، تغییرات آب و هوا و روابط با کوبا جانب آنها را گرفته است. امری که جمهوریخواهان را عصبانی می کند. این فضایی است که چند ساعت مانده به سخنرانی پاپ در کنگره حاکم است.»

پاپ فرانچسکو پیش از ورود به آمریکا، در اقامت چهار روزۀ خود در کوبا، با رهبران این کشور از جمله فیدل کاسترو، رهبر انقلاب کوبا دیدار و حمایت خود را از عادی سازی روابط میان واشنگتن و هاوانا اعلام کرده بود.

مطالب مرتبط