Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

تاتارهای اوکراین جاده های منتهی به کریمه را مسدود می کنند

تاتارهای اوکراین جاده های منتهی به کریمه را مسدود می کنند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تاتارهای کریمه جاده های منتهی به این شبه جزیره را با هدف ممانعت از تردد و صادرات محصولات و مواد غذایی اوکراین به آن مسدود می کنند. از یک سو شبه جزیره

آگهی

تاتارهای کریمه جاده های منتهی به این شبه جزیره را با هدف ممانعت از تردد و صادرات محصولات و مواد غذایی اوکراین به آن مسدود می کنند.

از یک سو شبه جزیره کریمه به محصولات وارداتی از اوکراین متکی است و از سوی دیگر روابط تجاری و بازرگانی هم برای کی یف و هم برای این شبه جزیره حیاتی است و دولت اوکراین برغم الحاق این شبه جزیره به خاک روسیه مانع تردد و صادرات به آن نمی شود.

به همین دلیل، تاتارهایی که در کریمه مشمول تبعیض و سرکوب بوده و یا از آن بیرون رانده شده اند، دولت اوکراین را به کوتاهی در مقابله با سیاست های روسیه در این شبه جزیره متهم می کنند.

علی اوزمباش، نماینده شورای تاتارهای سیمفروپول می گوید:«این چه دولتی است اگر نخواهد ببیند و بفهمد، و وقتی این همه محصولات از مرز عبور و از اوکراین وارد کریمه می شود، نسبت به آن بی خبر باشد. اگر دولت چشمانش را می بندد بخاطر این است که آگاهانه چنین تصمیمی گرفته و نوعی موافقت بعمل آمده است، دولت به یقین می داند. این تصمیم دولت خفت آور است و درست نیست و بر عهده شورای تاتارهاست تا دست به عمل زند و نه دولتی که باید مسئول باشد.»

گروه های مدنی و نیز گروه هایی از راستگرایان افراطی اوکراین نیز در اعتراض به سیاست های کی یف به تاتارها محلق شده اند و ماموران پلیس اوکراین هم در جاده ها و گذرگاه های منتهی به شبه جزیره کریمه مستقر شده اند و رانندگان کامیون ها و

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار در پایگاه آموزشی برای نیروهای اوکراینی در جمهوری چک کشته و زخمی بر جای گذاشت

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»

رایزنی‌های ناتو برای آماده‌باش هسته‌ای؛ کرملین: تهدید‌ اتمی غرب با بیانیه کنفرانس ژنو مغایرت دارد