اتریش به دلایل امنیتی بزرگراه مرزی خود با مجارستان را به روی پناهجویان بست

اتریش به دلایل امنیتی بزرگراه مرزی خود با مجارستان را به روی پناهجویان بست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مقامات اتریش روز جمعه بخشی از بزرگراه مرزی خود با مجارستان را به دلایل امنیتی بست. این بزرگراه محل ورود پناهجویانی است که با پای پیاده در تلاشند خود

آگهی

مقامات اتریش روز جمعه بخشی از بزرگراه مرزی خود با مجارستان را به دلایل امنیتی بست. این بزرگراه محل ورود پناهجویانی است که با پای پیاده در تلاشند خود را به وین پایتخت برسانند. از سوی دیگر به گفته مقامات اتریش حرکت قطارها بین اتریش و مجارستان در روزهای شنبه و یک شنبه ۱۲ و ۱۳ سپتامبر متوقف خواهد بود.

روز پنج شنبه دست کم ۸ هزار پناهجو از مرز اتریش گذشتند و با پای پیاده راهی وین شدند. پناهجویانی که از راه ترکیه خود را به یونان رسانده اند با عبور از صربستان و مجارستان تلاش میکنند از راه اتریش خود را به آلمان و کشورهای مرفه تر اروپایی برسانند. دست کم یک گروه از مهاجران پذیرفته اند که در مجارستان درخواست پناهندگی کنند.

طارق، یک پناهجوی افغان می گوید: «در حال حاضر در مجارستان هستیم و بعد می خواهیم زندگی جدیدی را در آلمان شروع کنیم. اگر کشور ما و دولت افغانستان بتواند مشکل جنگ، فقر و مشکلات دیگر را در کشورمان حل کند، آن وقت ما به افغانستان برمی گردیم.»

از سوی دیگر در اردوگاه پناهجویان در روسکه مجارستان وضعیت آشفته ای برقرار است. پناهجویان در این اردوگاه می خواهند که مقامات مجارستان اجازه دهند آنها راه آلمان را پیش بگیرند. با این حال ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در پی آنست که قواعد تازه ای را از هفته آینده اعمال کند که شامل مواردی چون: اعمال مجازات برای ورود غیرقانونی، افزایش سرعت رسیدگی به درخواست پناهندگی و احتمال اخراج به آن سوی مرزهای مجارستان است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روزانه ۲ هزار مهاجر از آبهای ترکیه وارد جزایر یونان می شوند

پیکرهای دو کودک مهاجر در کربلا به خاک سپرده شدند

آمریکا به ده هزار آواره سوری پناهندگی می دهد