کارزار علیه طرح حصارکشی مرزی در مجارستان

کارزار علیه طرح حصارکشی مرزی در مجارستان
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مجارستان در طول مرز صد و هفتاد و پنج کیلومتری خود با صربستان حفاظی به ارتفاع چهار متر احداث می کند تا از ورود مهاجران غیر قانونی از کشور همسایه خود

مجارستان در طول مرز صد و هفتاد و پنج کیلومتری خود با صربستان حفاظی به ارتفاع چهار متر احداث می کند تا از ورود مهاجران غیر قانونی از کشور همسایه خود جلوگیری کند.

آگهی

بیشتر مهاجرانی که از این مرز عبور می کنند، پناهجویان اهل سوریه هستند. آنها با عبور از چند کشور به مجارستان می رسند که عضو اتحادیه اروپاست.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل کارزاری را در شبکه های اجتماعی علیه این اقدام به راه انداخته است.

کیتی مکینزی، سخنگوی این نهاد بین المللی می گوید: «هر حفاظ یا دیوار سدی است در برابر پناهندگی. مردم حق دارند درخواست پناهندگی کنند و این در قانون اساسی مجارستان آمده است. این یک حق جهانی است. ما می خواهیم مطمئن شویم که مجارستان مرزهای خود را باز نگه می دارد تا مردم بتوانند درخواست پناهندگی کنند و شکایت شان شنیده شود.»

آندریا هایاگوش، خبرنگار یورونیوز در بوداپست می گوید: «ایده احداث این حصار همین چند روز پیش مطرح شده است، اما به نوشته مطبوعات بیشتر وزرای دولت با آن موافق نبوده اند و حتا گمان نمی کنند که این ایده عملی بشود. اما دولت تصمیم گرفته است که یک پرده آهنی احداث کند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تنها عضو اتحادیه اروپا که هیچ وزیر زنی ندارد

نخست وزیر مجارستان: حاکمیت اوکراین پایان یافته است

ویکتور اوربان: امیدی به پیروزی «اوکراینی‌های بی‌نوا» نیست، باید مسکو و واشنگتن به توافق برسند