Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در پی انتشار یک گزارش، احتمال می رود پروندۀ سوسیته ژنرال بازگشایی شود

در پی انتشار یک گزارش، احتمال می رود پروندۀ سوسیته ژنرال بازگشایی شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وب سایت خبری – تحلیلی مدیا پارت در گزارشی مدعی شده است برخی از مسوولان بانک «سوسیته ژنرال» در فرانسه از اقدامات ژروم کرویل، کارگزار مالی این بانک خبر

آگهی

وب سایت خبری – تحلیلی مدیا پارت در گزارشی مدعی شده است برخی از مسوولان بانک «سوسیته ژنرال» در فرانسه از اقدامات ژروم کرویل، کارگزار مالی این بانک خبر داشته اند. این بانک در سال ۲۰۰۸، با ارائۀ شکایتی از ژروم کرویل به دادگاه، اعلام کرد در اثر اقدامات کارگزار خود، مبلغ پنج میلیارد یورو از دست داده است.

پس از رسیدگی به اتهامات وی، دادگاه مذکور ژروم کرویل را به پنج سال حبس تعزیری و تعلیقی و پرداخت غرامت ۴ میلیارد و ۹۰۰ هزار یورویی محکوم کرد. دیوان عالی فرانسه به دنبال تقاضای تجدید نظر وکلای وی، سه سال حبس قطعی و دو سال حبس تعلیقی ژروم کرویل را تایید اما حکم دادگاه اولیه در مورد پرداخت این غرامت را باطل اعلام کرد.

مدیا پارت در گزارش خود، با استناد به سخنان یکی از ماموران تحقیقات پلیس مالی فرانسه به نام ناتالی لو روآ، اعلام کرده است برخی از مدیران این بانک از اقدامات کارگزار خود مطلع بوده اند و بانک سوسیته ژنرال، با ارائۀ مدارک جهت دار، تحقیقات پلیس در این زمینه را هدایت کرده است.

ادوی پلنل، مدیر مسئول مدیا پارت در این باره می گوید: «این پلیس به وضوح در این تحقیقات اعلام کرده که سوسیته ژنرال فقط اسنادی را به او تحویل داده که می خواسته و به سایر درخواست هایی که برایشان فرستاده است، پاسخی نداده است. این پلیس به قاضی گفته است که بانک سوسیته ژنرال با ارائۀ شهادت های جهت دار، شرایطی را که می خواسته برای پیش بردن تحقیقات در این پرونده دیکته کرده است.»

وکلای مدافع ژروم کرویل در پی انتشار این مطلب، تقاضای تجدید نظر و بازگشایی مجدد این پرونده را به دادگاه ارائه کرده اند. مطالب مطرح شده از سوی این مامور تحقیقات می تواند احکام صادره را تحت تاثیر قرار دهد. وکلای مدافع این کارگزار سابق بانک سوسیته ژنرال بارها تهدید کرده اند پروندۀ موکل خود را به کمیسیون اروپایی حقوق بشر ارائه خواهند کرد.

ناتالی لو روآ در جریان رسیدگی به درخواست ژروم کرویل در مورد اینکه برخی از مدیران بانک از داد و ستدهای مالی وی اطلاع داشته اند، روز نهم آوریل در مقابل قاضی دادگاه حاضر شده و به سوالاتی در این مورد پاسخ داده است. به گفتۀ این پلیس، خود وی به عنوان مامور تحقیقات نتوانسته افراد مرتبط را برای بازجویی انتخاب کند و این بانک سوسیته ژنرال بوده که در طول تحقیقات افراد را به پلیس معرفی می کرده است.

وی ضمن تاکید بر مقصر بودن ژروم کرویل در اقدامات خود که منجر به از دست دادن پنج میلیارد یورو شده، گفته است که مسئولان بانک سوسیته ژنرال در مواردی به جای دادن فیلم های ضبط شده تحقیقات داخلی خود، متون تایپ شدۀ این تحقیقات را به پلیس ارائه داده اند.

ژروم کرویل از ابتدای این جنجال، همواره اعلام کرده است مدیران بانک مذکور می دانسته اند این کارگزار در داد و ستدهای مالی از چه روش هایی استفاده می کند. بعد از اینکه بانک سوسیته ژنرال اعلام کرد اقدامات وی پنج میلیارد یورو خسارت به این بانک زده، از وی برای استفاده از اسناد جعلی و خیانت در امانت به دادگاه شکایت کرد.

این کارگزار مالی سابق بانک سوسیته ژنرال در اعتراض به حکم اولیۀ دادگاه، اقدام به پیاده روی از پاریس به رم کرده بود. ژروم کرویل بعد از سپری کردن چند ماه در زندان، در حال حاضر با حمل یک دستبند الکترونیکی در آزادی به سر می برد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پای مدیران بانک فرانسوی سوسیته جنرال به پرونده ژروم کرویل کشیده شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟