Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دهها هزار مخالف در مقدونیه خواستار استعفای نخست وزیر شدند

دهها هزار مخالف در مقدونیه خواستار استعفای نخست وزیر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خیابان های شهر اسکوپیه، پایتخت مقدونیه روز یکشنبه شاهد یک راهپیمایی با حضور گستردۀ مخالفان دولت بود. دهها هزار نفر از تظاهرات کنندگان در این تجمع بار

آگهی

خیابان های شهر اسکوپیه، پایتخت مقدونیه روز یکشنبه شاهد یک راهپیمایی با حضور گستردۀ مخالفان دولت بود. دهها هزار نفر از تظاهرات کنندگان در این تجمع بار دیگر خواستار استعفای نیکولاس گرئوفسکی، نخست وزیر و وزرای دولت شدند.

یکی از حاضران در این تظاهرات با بیان اینکه آزادی و دموکراسی بهایی ندارد، گفت مخالفان دولت تا استعفای این دیکتاتور به اعتراض خودشان ادامه خواهند داد.

شهروند دیگری نیز گفت:«هواداران دولت اجازه و جرات نزدیک شدن به اینجا را ندارند. طرفداران حزب دموکراتیک مقدونیۀ متحد می توانند تجمع خودشان را هرجایی که می خواهند برگزار کنند اما اینجا تنها شهروندان صادق جمهوری مقدونیه تجمع کرده اند.»

بی ثباتی در کشور طی هفته های اخیر و با درگیری های مسلحانه میان یک گروه شبه نظامی و پلیس افزایش یافته است. دولت این اقدام مسلحانه را به آلبانیای تبارهای کوزوو نسبت می دهد اما مخالفان می گویند هدف از این اقدام، سرپوش گذاشتن بر فساد مالی و سواستفاده از قدرت در کشور است.

در این تظاهرات دست کم ۱۴ حزب و سازمان مدنی مخالف دولت حضور داشتند. زوران زائو، رهبر جناح مخالف نیز نیکولاس گرئوفسکی را به ضعف مدیریت و همچنین عامل شنود تلفنی غیرقانونی بیش از ۲۰۰۰۰ نفر از شهروندان و شخصیت های سیاسی در این کشور معرفی کرد.

احزاب مخالف خواهان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات زودهنگام هستند اما نخست وزیر مقدونیه اعلام کرده است استفعا نمی دهد و از مواضع خود نیز عقب نشینی نخواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ریشه تاریخی درگیری های مقدونیه

ناآرامی‌های گرجستان؛ جایی که «نسل زد» جلودار اعتراضات علیه لایحه جنجالی دولت است

دانشگاه‌های تورین و آمستردام به تظاهرات همبستگی با فلسطینی‌های غزه پیوستند