بکارگیری ورزش و تمرکز برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان

بکارگیری ورزش و تمرکز برای افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چه فعالیت هایی می توانند به نوجوانان برای داشتن سلامت جسمی، ذهنی و اجتماعی کمک کنند؟ ورزش و تمرکز برای دانش آموزان چه نتایج آموزشی و اجتماعی ای دارد؟

آگهی

چه فعالیت هایی می توانند به نوجوانان برای داشتن سلامت جسمی، ذهنی و اجتماعی کمک کنند؟ ورزش و تمرکز برای دانش آموزان چه نتایج آموزشی و اجتماعی ای دارد؟ در این قسمت از برنامه «جهان آموزش» به چند نمونه موفق در این زمینه پرداخته ایم.

سلامت جسمی و روانی به کمک بوکس

مارکوس کامجو، بوکسور سابق کوبایی، یک آکادمی بوکس کوبایی در لندن تاسیس کرده است. کلاس های رایگان او بدنبال آموزش جوانان با استعداد برای رقابت های سطح بالاست. او همچنین برای نوجوانانی که با اختلالات رفتاری مواجه اند، انجمن بوکس تاسیس کرده است.

جلوگیری از ازدواج زودرس دختران در اتیوپی به کمک ورزش

اتیوپی یکی از بالاترین نرخ های ازدواج کودکان در جهان را دارد و تنها ۳۰ درصد دختران وارد دبیرستان می شوند. در این کشور بنیادی تاسیس شده که به این دختران کمک می کند بجای ازدواج زودهنگام و خانه داری، رویاهایشان را پی بگیرند.

افزایش قابلیت یادگیری کودکان با استفاده از تمرکز روزانه

مطالعات گوناگون نشان می دهد که تمرکز می تواند به افزایش قدرت ذهن و توجه به مواد درسی کمک کند. مدرسه ابتدایی نلسون در ونکوور کانادا، با اجرای تمرکز سه دقیقه ای در کلاس، به دانش آموزان کمک می کند که ذهن های آرام تری داشته باشند و نوعی آرامش درونی را تجربه کنند. فرایندی برای تمرکز حواس که دوبار در طول روز تکرار می شود.

براساس یافته های پژوهش دانشگاه بریتیش کلمیبا، این تمرین ها باعث افزایش تمرکز حواس در میان دانش آموزان شده است. رفتار تهاجمی دانش آموزان ۲۴ درصد کاهش یافته و سطح نمره ریاضیات آنها ۱۵ درصد افزایش داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشایی پارلمان بریتانیا با حضور یک شاه پس از ۷۰ سال؛ چارلز سوم برنامه‌های دولت را قرائت کرد

پناهجویان در «تله مرگ»؛ آتش‌نشانان بریتانیا دولت را درباره ایمنی «بیبی استکهلم» به چالش می‌کشند

جنگ اوکراین؛ لندن نزدیک به ۳ میلیارد پوند برای تقویت ذخایر نظامی خود هزینه می‌کند