چشمهای مصنوعی هوشمند و امیدهای تازه در عرصه چشم پزشکی

چشمهای مصنوعی هوشمند و امیدهای تازه در عرصه چشم پزشکی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردی نابينا پس از يک دهه همسر خود را ديد. این مرد آمریکایی که درهمايش پزشکی بيمارستانی در آمريکا شرکت کرده بود توانست همسر خود را برایِ اولين بار پس

آگهی

مردی نابينا پس از يک دهه همسر خود را ديد.
این مرد آمریکایی که درهمايش پزشکی بيمارستانی در آمريکا شرکت کرده بود توانست همسر خود را برایِ اولين بار پس از ده سال ببیند.

آلن زدارد، توانست با استفاده از فناوری چشم دوم آرگوس دوباره کمی از بینایی اش را بدست آورد. اين سيستم بينايی امواجی را مستقيما از دوربين به تارهای عصبی مغز انتقال داده و به مغز کمک می کند تصاوير ساده را درک کند.

این مرد آمریکایی از بیماری نادری در قرنیه رنج می برد و با استفاده از فناوری آرگوس ۲ اکنون مي تواند بينايی نسبی خود را بدست بياورد.

ریموند اییزی، مدیر اصلی اين پروژه مي گويد انسان با فناوری جدید دیگر می تواند ادعا کند که چشم مصنوعی هم کاربردهایی دارد. این چشمها هوشمند هستند و از طریق سیگنالهایی که به مغز می رسد تصاویر الکترونیکی اجسام و افراد را برای فرد نابینا ایجاد می کنند.

این کشف دانشمندان می تواند تحولی بزرگ در چشم پزشکی باشد. از طریق این روش دانشمندان امیدوارند بتوانند در آینده ای نه چندان دور دید نابینایان را بطور کامل به آنها بازگردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اگر ورزش کنید اما خوب غذا نخورید چه اتفاقی می‌افتد؟

نمی‌خواهید دهانتان بوی سیر بدهد؟ این راه حل را امتحان کنید

جیمی کارتر در آستانه جشن تولد ۹۹ سالگی خود به همراه همسرش در جشنواره بادام‌زمینی دیده شد