Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چشمهای مصنوعی هوشمند و امیدهای تازه در عرصه چشم پزشکی

چشمهای مصنوعی هوشمند و امیدهای تازه در عرصه چشم پزشکی
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مردی نابينا پس از يک دهه همسر خود را ديد. این مرد آمریکایی که درهمايش پزشکی بيمارستانی در آمريکا شرکت کرده بود توانست همسر خود را برایِ اولين بار پس

آگهی

مردی نابينا پس از يک دهه همسر خود را ديد.
این مرد آمریکایی که درهمايش پزشکی بيمارستانی در آمريکا شرکت کرده بود توانست همسر خود را برایِ اولين بار پس از ده سال ببیند.

آلن زدارد، توانست با استفاده از فناوری چشم دوم آرگوس دوباره کمی از بینایی اش را بدست آورد. اين سيستم بينايی امواجی را مستقيما از دوربين به تارهای عصبی مغز انتقال داده و به مغز کمک می کند تصاوير ساده را درک کند.

این مرد آمریکایی از بیماری نادری در قرنیه رنج می برد و با استفاده از فناوری آرگوس ۲ اکنون مي تواند بينايی نسبی خود را بدست بياورد.

ریموند اییزی، مدیر اصلی اين پروژه مي گويد انسان با فناوری جدید دیگر می تواند ادعا کند که چشم مصنوعی هم کاربردهایی دارد. این چشمها هوشمند هستند و از طریق سیگنالهایی که به مغز می رسد تصاویر الکترونیکی اجسام و افراد را برای فرد نابینا ایجاد می کنند.

این کشف دانشمندان می تواند تحولی بزرگ در چشم پزشکی باشد. از طریق این روش دانشمندان امیدوارند بتوانند در آینده ای نه چندان دور دید نابینایان را بطور کامل به آنها بازگردانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد

مشاوران سازمان غذا و داروی آمریکا داروی «دونانمب» را برای کند کردن روند آلزایمر تأیید کردند

۳ سوالی که باید درباره رژیم غذایی‌تان از خود بپرسید