Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

روزنه امید برای اوکراین؛ واکنش آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند به توافقنامه مینسک

روزنه امید برای اوکراین؛ واکنش آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند به توافقنامه مینسک
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفده ساعت مذاکره در مینسک، پایتخت بلاروس میان سران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان درباره بحران شرق اوکراین، سرانجام به امضای توافقی برای آتش بس

آگهی

هفده ساعت مذاکره در مینسک، پایتخت بلاروس میان سران روسیه، اوکراین، فرانسه و آلمان درباره بحران شرق اوکراین، سرانجام به امضای توافقی برای آتش بس انجامید.

طبق سند امضا شده که خروج نیروهای نظامی و عقب نشینی تسلیحات سنگین را فراهم می سازد، آتش بس از نیمه شب روز یکشنبه پانزدهم فوریه آغاز خواهد شد.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان درباره توافق مینسک گفت: «روزنه ای از امید بدست آمده است. ما برنامه ای برای اقدامات جدی تر بر اساس توافقنامه مینسک داریم. گام های عملی باید برداشته شود اما هنوز با موانع جدی ای روبرو هستیم. اما بطور کلی، ما دستاوردهایی داشته ایم که به ما امیدهای معناداری می دهد و این بهتر از عدم دستاورد است.»

باز شدن روزنه ای از امید پیامی است که مرکل و اولاند از مینسک آورده اند. فرانسوا اولاند که برای شرکت در اجلاس سران کشورهایی اروپایی بعد از ظهر پنج شنبه وارد بروکسل شد گفت: «توافقی بدست آمده است. می توانست بجای توافق به شکست بیانجامد اما این توافق ضمانت نمی کند که در روزهای آینده شاهد موفقیت پایداری باشیم. این امر مستلزم آن خواهد بود که ما همچنان بدقت مراقب باشیم و فشار بیاوریم که این اقدامی که به ابتکار صدر اعظم آلمان و من صورت گرفت ادامه یابد.»

با وجود توافقنامه پیشین مینسک در ماه سپتامبر که مفاد آن هرگز از سوی دو طرف رعایت نشد، ناظران و رهبران اروپایی درباره اجرای توافقنامه جدید بیش از پیش محتاط هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پروشنکو: اوکراین همواره در اجرای توافقات مسوولیت پذیر بوده است

بی اعتمادی شهروندان دونتسک نسبت به توافق مینسک

واکنش شهروندان کی یف به توافقنامه جدید مینسک