Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بی اعتمادی شهروندان دونتسک نسبت به توافق مینسک

بی اعتمادی شهروندان دونتسک نسبت به توافق مینسک
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ساعاتی پس از انتشار خبر توافق طرفین درگیری در اوکراین، تعدادی از هواداران جدایی طلبان در مرکز شهر دونتسک گردهم آمدند. این گردهمایی با حمایت اعضای

آگهی

ساعاتی پس از انتشار خبر توافق طرفین درگیری در اوکراین، تعدادی از هواداران جدایی طلبان در مرکز شهر دونتسک گردهم آمدند. این گردهمایی با حمایت اعضای شورای مرکزی جمهوری خودخوانده مردم دونتسک برگزار شد.

تاتینا دمچنکو از اعضای این شورا در واکنش به خبر توافق آتش بس گفت:«من اهل گورلووکا هستم. شما می دانید چه بر سر شهر من آوردند؟ آنجا جهنم است. چند بار آتش بس اعلام کردند، همزمان سعی دارند شهر را با خاک یکسان کنند. من به حرف های پروشنکو باور ندارم. به او اعتماد ندارم.»

یک شهروند دونتسک هم می گوید: «خواهیم دید که بالاخره آتش بس برقرار خواهد شد یا نه. متاسفانه به گواه تاریخ و آنچه ما به چشم خود دیده ایم این آتش بس هم مانند آتش بس های پیشین خواهد بود.»

بی اعتمادی اهالی دونتسک نسبت به توافق مینسک از آنجا قابل فهم است که همزمان با برگزاری مذاکرات صلح، شهر دونتسک مورد حمله موشکی قرار گرفت. چند منزل مسکونی و یک بیمارستان تخریب شدند. به گفته مقامات دونتسک در بیست چهار ساعت گذشته، هفت غیرنظامی کشته و چهارده تن نیز زخمی شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟

آستین: سرعت پیشروی روسیه در خارکیف با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی غرب کند شد