Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اولین جزیره بدون گوشی‌ هوشمند؛ اگر به این جزیره فنلاند می‌‌روید، تلفن همراه خود را فراموش کنید

عکس تزیینی است
عکس تزیینی است Copyright canva
Copyright canva
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با نزدیک شدن به تابستان و شروع فصل گردشگری، کاربران شبکه‌های اجتماعی تصاویری از سفرهایی که رفته‌اند به اشتراک می‌گذارند. اما آیا شما تا به حال به جایی رفته‌اید که استفاده از گوشی همراه و شبکه‌های اجتماعی ممنوع باشد؟

آگهی

اگرچه مقاومت در برابر ایمیل‌های کاری و به روز رسانی شبکه‌های اجتماعی در طول تعطیلات برای برخی دشوار است، اما جزیره «اولکو-تامیو» در فنلاند از بازدیدکنندگان می‌خواهد که تلفن‌های همراه و وسایل ارتباطی خود را کنار بگذارند و از طبیعت لذت ببرند. 

جزیره «اولکو-تامیو» ادعا می‌کند که اولین جزیره توریستی بدون تلفن همراه در جهان است. این جزیره کوچک در شرق خلیج فنلاند و جنوب این کشور واقع شده است، جایی که شش سال متوالی عنوان «شادترین کشور جهان» را به خود اختصاص داده است. 

ماتس سلین، کارشناس گردشگری جزیره گفت: «جزیره اولکو-تامیو تابستان امسال منطقه‌ای بدون تلفن خواهد بود. ما از مسافران می‌خواهیم دستگاه‌های ارتباطی هوشمند خود را خاموش کنند و از جزیره لذت ببرند.»

اولکو-تامیو، یکی از ۴۱ پارک ملی فنلاند و خالی از سکنه است. اما پرندگان و گیاهان کمیابی در آنجا وجود دارند و بازدیدکنندگان می‌توانند در مسیرهای پیاده‌روی این پرندگان و طبیعت جزیره را تماشا کنند. 

شرکت در این مراسم «سم‌زدایی دیجیتال» کاری داوطلبانه است. البته که جزیره شبکه تلفن فعال دارد و وسوسه استفاده از وسایل هوشمند با مسافران باقی خواهد ماند. 

با این حال، شرکت «پارک و جزیره فنلاند»، شرکتی که مدیریت این جزیره را بر عهده دارد امیدوار است این کمپین با استقبال مواجه شود. 

ساری کاسترن، روانشناس و مدیر تحقیقات موسسه بهداشت و رفاه فنلاند در بیانیه‌ای گفت: «خاموش کردن تلفن، کاوش در طبیعت و ملاقات چهره به چهره با مردم، روحیه و سلامتی شما را افزایش می‌دهد.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

بازدیدکنندگان این جزیره می‌توانند شب‌های خود را بدون تلفن همراه در جزیره در چادرها یا کابین‌هایی که توسط شرکت «پارک و جزیره فنلاند» کار گذاشته شده، بگذرانند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بزرگترین گورستان هسته‌ای جهان با ۴۰۰ متر عمق در فنلاند افتتاح می‌شود

درسی که هلسینکی از مینسک گرفت؛ فنلاند حصارکشی در مرز خود با روسیه را آغاز کرد

انتخابات فنلاند؛ رهبر جوان حزب سوسیال دموکرات برای انتخاب مجدد با چه مشکلاتی رو به رو است؟