Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جاذبه‌های «پایتخت فرهنگی» روسیه؛ کاخ زمستانی و «شب‌های سفید» تابستان

St Petersburg
St Petersburg Copyright  Committee for Tourism Development of Saint Petersburg
Copyright  Committee for Tourism Development of Saint Petersburg
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میدان مرکزی سنت پترزبورگ به نام «میدان کاخ» در کنار کاخ زمستانی با نمای بیرونی سبز، طلایی و سفید رنگ واقع شده است. موزه بزرگ «ارمیتاژ» نیز در همین محل قرار دارد.

آگهی

از شهر سنت پترزبورگ به عنوان «پایتخت فرهنگی» روسیه یاد می شود. کاخ های سنت پترزبورگ به همراه موزه های بزرگ و کانال های تماشایی از جمله جاذبه های گردشگری آن محسوب می شود.

بسیاری از گردشگران سنت پترزبورگ را به عنوان مقصد اولیه برای سفر به روسیه انتخاب می کنند. از سوی دیگر نام این شهر به ندرت در میان شهرهایی که تورهای مسافرتی برای بازدید از روسیه انتخاب می کنند غایب است. اکثر گردشگران علاقمند به بازدید از سنت پترزبورگ هستند.

میدان مرکزی سنت پترزبورگ به نام «میدان کاخ» می تواند نقطه آغازین برای بازدید از این شهر تاریخی باشد. این میدان در کنار کاخ زمستانی با نمای بیرونی سبز، طلایی و سفید رنگ واقع شده است. موزه بزرگ «ارمیتاژ» نیز در همین محل قرار دارد. این موزه دارای یکی از بزرگترین مجموعه های آثار هنری در سطح جهان است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

Canva
کلیسای «ناجی در خون» در سنت‌پترزبورگCanva

کلیسای «ناجی در خون» یکی دیگر از جاذبه های مهم گردشگری در سنت پترزبورگ است. الکساندر دوم، امپراتور روسیه در سال ۱۸۸۱ در این کلیسا ترور شد.

تماشای اپرا یا رقص باله در تئاتر مارینسکی می تواند یکی از برنامه های شامگاهی گردشگران در سنت پترزبورگ باشد. تقریبا تمامی رقصنده ها و نوازندگان مهم روس سابقه هنرنمایی در این ساختمان را دارند.

شهر سنت پترزبورگ در طول تابستان به دلیل نزدیکی به مدار شمالگان با «شب های سفید» خود شهرت زیادی دارد. نور خورشید تابستان ها در سنت پترزبورگ شب هایی روشن رقم می زند. جشنواره ها و کنسرت های زیادی در طول شب های تابستان در سنت پترزبورگ برگزار می شود.

بازدید از مسکو پس از گردشگری در سنت‌پترزبورگ

Image by opsa from Pixabay
کلیسای جامع سن باسیل در مسکوImage by opsa from Pixabay

در جریان سفر به سنت پترزبورگ می توان سفر به مسکو و بازدید از پایتخت روسیه را نیز در دستور کار قرار دارد. با استفاده از قطار سریع السیر می توان در کمتر از چهار ساعت از مرکز سنت پترزبورگ به مرکز مسکو رفت.

کرملین، میدان سرخ و کلیسای جامع سن باسیل از جاذبه های گردشگری مسکو محسوب می شوند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کارت پستالی از دُبی؛ کایت بیچ، ساحل محبوب ورزش‌دوستان و خانواده‌ها

کارت پستال از روسیه؛ درخشش زمستانی مسکو، شهر تزارها