Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

افتتاح نخستین آژانس توریسم فضایی جهان؛ چطور می‌توان بلیط رزرو کرد؟

AP
AP Copyright Holiday in space
Copyright Holiday in space
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ایستگاه فضایی خصوصی «آرورا» که با اهداف تجاری ساخته شده است، می خواهد بعنوان اولین هتل لوکس فضایی پذیرای مهمانان فضایی شود با اتاق هایی که رو به یک میلیون ستاره باز می شوند.

آگهی

نخستین آژانس توریسم فضایی در جهان که قصد دارد علاقمندان را به فضا بفرستد تا سفری کاملا متفاوت را تجربه کنند، در بریتانیا افتتاح شد.

این آژانس که از سوی شرکت «راکت بریکس» راه اندازی شده است خدمات کاملی به مسافران احتمالی فضا از جمله هماهنگی پروازها، محل اقامت، وعده های غذایی و برنامه های آموزشی ویژه ارائه خواهد کرد.

از جمله گزینه‌هایی که این شرکت ارائه می کند، بسته سفرهای یک روزه به فضا، تجربه بی‌وزنی و فرصت رفتن به ایستگاه فضایی «آرورا» است.

ایستگاه فضایی خصوصی «اُرورا» که با اهداف تجاری ساخته می‌شود، می خواهد بعنوان اولین هتل لوکس فضایی پذیرای مهمانان فضایی شود با اتاق هایی که رو به یک میلیون ستاره باز می شوند. شرکت هوا-فضای «اوریون اسپان» مستقر در کالیفرنیا پشت این ایده است و بر اساس پیش بینی ها ایستگاه «ِاُرورا» قرار است در سال ۲۰۲۲ افتتاح شود.

این هتل فضایی لوکس در مدار زمین ساخته می شود برای یک تعطیلات ۱۲ روزه چهار مهمان و دو خدمه را در خود جای خواهد داد.

در این هتل لوکس فضایی شما می توانید ۱۶ بار در روز شاهد طلوع خورشید باشید و از چشم‌انداز جدیدی خشکی ها و اقیانوس‌های روی کره زمین را ببینید. فضانوردان می گویند که سفر به فضا بدون تردید دیدگاه شما را تغییر می دهد.

با این حال ایستگاه فضایی «اُرورا» تنها مقصد سفر توریست‌ها به فضا نیست و شرکت‌هایی مانند اسپیس ایکس نیز در حال توسعه فرصت‌هایی برای سفر به مریخ هستند.

چطور می توان برای این سفر بلیط رزرو کرد؟

ابتدا شما باید با همکاری شرکت «راکت بریکس» به یکی از مراکز آموزشی بپیوندید تا از نظر جسمی به شرایط مطلوب برای سفرهای فضایی برسید. گردشگران فضایی آینده می توانند در لیست انتظار شرکت «راکت بریکس» ثبت نام کنند تا هنگام باز شدن لیست رزرو، اولین کسانی باشند که با آنها تماس گرفته می شود.

دیوید داوتی بنیانگذار «راکت بریکس» می گوید آینده صنعت گردشگری و سفر در دست فضا است و ما بطور قطع می دانیم که هیجان و تقاضای کافی برای سفرهای فضایی وجود دارد.

از سوی دیگر انتظار می روی که شرکت سفر فضایی «ویرژین گلکتیک» که توسط سر ریچارد برانسون تاسیس شده است در سال ۲۰۲۲ ارائه خدمات تجاری اش را آغاز کند. این شرکت قصد دارد نخستین پرواز به فضا را در پایان سال ۲۰۲۱ انجام دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شرکت‌های نوپای آلمانی با تولید پرتابگر «اسپیس ایکس» را به چالش می‌کشند

طرح جدید آژانس فضایی اروپا: ارسال ماهواره به مدار ماه

ویزای دورکاری دیجیتال ایتالیا چیست و چگونه آن را دریافت کنیم؟