کارت پستال از بلغارستان؛ «ویتوشا» قدیمی‌ترین پارک طبیعی بالکان

کارت پستال از بلغارستان؛ «ویتوشا» قدیمی‌ترین پارک طبیعی بالکان
کپی رایت  euronews
نگارش از یورونیوز فارسی

به این قسمت از برنامه کارت پستال از بلغارستان خوش آمدید. در صوفیه هستیم و بالای سر شهر کوه «ویتوشا» است که یک منطقه سبز خیره کننده در حومه شهر است.

سوار بر تله کابین و با سفری کوتاه به«ویتوشا» می رسیم که یک پارک طبیعی در بلغارستان است و بیش از یکصد مایل مربع مساحت دارد.

این پارک طبیعی که در سال ۱۹۳۴ طراحی شده، قدیمی‌ترین پارک طبیعی حفاظت شده در بالکان می‌باشد.

«ویتوشا» بخشی از مسیر طولانی راهپیمایی «ایی ۴» اروپایی است که در بهار و تابستان بهشت کوهنوردان است، در حالی که در زمستان، محل ورزش های زمستانی است.

جولیا میهایولووآ، مسئول روابط عمومی پارک طبیعی ویتوشا می گوید: «هیچ پایتخت اروپایی این اندازه به کوه نزدیک نیست. برای ما اهالی صوفیه و عاشقان طبیعت، این کوه یک گنجینه بزرگ است. در این پارک شاهد تنوع زیستی بسیار غنی‌ایی هستیم. اینجا می توانید پستانداران بزرگ، گرگ، خرس و روباه را ببینید و مسیرهای آموزشی ویژه برای افراد معلول وجود دارد، این بدان معناست که همه می توانند از این پارک لذت ببرند.»

در این پارک طبیعی خیلی کارها می توان انجام داد و رودخانه ها، آبشارها، غارها و صومعه‌ها را کشف کرد.

از بالکن یک صومعه در این منطقه می توان چشم‌اندازهای کوهستانی را دید. چشم انداز شهر صوفیه از بالا و از پارک طبیعی ویتوشا، منطقه طبیعی فوق العاده‌ای را نشان می دهد، برای کسانی که از زندگی شهری خسته شده‌اند و به دنبال بازگشت به قلب طبیعت هستند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید